Drugelis Įvairiaspalvis japoninis klevas (Acer palmatum 'Butterfly')
Taip pat vadinama: Acer palmatum 'Butterfly'.
Acer palmatum 'Butterfly' - tai nuostabus įvairiaspalvis japoninis klevas ryškiai geltonais lapais, kurie tikrai patrauks dėmesį. Smulkios tekstūros lapai turi žalių ir baltų atspalvių gyslų tinklą, primenantį drugelio sparnų raštą. Vasarą lapai tampa šviesiai kreminės spalvos, o rudenį geltonai žali kraštai nusidažo rožine spalva. Jo verkianti forma sukuria žavingą kaskadinį vaizdą. Šis mažai priežiūros reikalaujantis augalas pakenčia įvairias dirvas, o įsitvirtinęs yra atsparus sausrai, todėl puikiai tinka įvairaus dydžio sodams. Dėl stulbinančio lapų vaizdo drugeliais išsiskiriantis japoninis klevas yra privalomas sodo elementas.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Šiltuoju metų laiku drugeliais margaspalvius japoninius klevus reikia laistyti reguliariai ir giliai kartą per savaitę. Vėsesniu oru šiuos augalus reikia laistyti tik tada, kai dirva pradeda džiūti, paprastai kas 2-3 savaites. Svarbu pažymėti, kad šie augalai nemėgsta labai šlapios dirvos, todėl svarbu juos laistyti giliai, bet ne per daug. Jei dirvožemis tampa permirkęs, šiek tiek sumažinkite duodamo vandens kiekį ir laistymo dažnumą.
Saulės šviesa
Drugeliais margas japoninis klevas (Acer palmatum 'Butterfly') kasdien turi gauti 4-6 valandas tiesioginių saulės spindulių, o viduryje ar vėlyvą popietę gali pakęsti šiek tiek šešėlio. Šiai rūšiai geriausiai sekasi, kai ryte ir ankstyvą popietę saulė yra stipriausia ir tiesioginė. Japoninio klevo lapai yra jautrūs nudegimui ir gali lengvai nudegti, jei į juos patenka per daug stiprių tiesioginių saulės spindulių.
Genėjimas
Japoninį klevą su drugeliais reikėtų genėti pavasario pradžioje, kol augalas dar nepradėjo leisti lapų. Genėti reikia nedaug, tik pašalinti visas nudžiūvusias, ligotas ar kryžminančias šakas ir protingai sutrumpinti kai kurias šonines šakas, kad būtų kontroliuojamas aukštis ir plitimas. Kasmet augalo paplitimą reikėtų mažinti ne daugiau kaip trečdaliu, geriau būtų mažinti palaipsniui, kas kelerius metus atliekant nuolatinį lengvą genėjimą. Taip genint japoninį klevą, jis įgaus patrauklią, subalansuotą formą ir galės išnaudoti visas savo galimybes.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~3,66 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Šakos: pilkai sidabrinė
- Lapai: balta
- Žiedų spalva: Raudonai violetinė
- Priežiūra: Lėtas
- Priežiūros lygis: Vidutinis
-
Laistymas:
- Vidutiniškai
- Saulės šviesos poreikis: Tiesioginė saulė, dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Kovas, balandis, gegužė
- Dauginimas: Sluoksniuojant ore, Skiepijant, Pjaustant, Dalinant, Sėklomis
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.