Hogyoku japoninis klevas (Acer palmatum 'Hogyoku')
Taip pat vadinama: Acer palmatum 'Hogyoku'.
Hogyoku japoninis klevas (Acer palmatum 'Hogyoku') - nuostabi augalų rūšis, pasižyminti nuostabiu grožiu. Jo švelni lapija pasirodo aukso spalvos, o vėsesniais mėnesiais įgauna ryškią, tamsiai raudoną spalvą. Ryškiai raudoni žiedai pražysta pavasarį ir visą sezoną suteikia stulbinamų atspalvių. Rudenį lapai nusidažo geltona, oranžine ir rožine spalvomis. Kraštovaizdį gražiai papildo išskirtinė žievės spalva - nuo cinamono raudonumo iki oranžinės ir geltonos. Žiemą išties išsiskiria tigrinių dryžių žievės grožis. Hogyoku lengva auginti ir nereikalauja daug priežiūros. Jis taip pat puikiai auga konteineriuose ir yra nuostabus bet kurio sodo akcentas.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Hogyoku japoninius klevus reikia laistyti giliai, kai dirva išdžiūsta, maždaug 1-2 colių gylyje. Prieš nuspręsdami, kiek ir kaip dažnai laistyti, visada patikrinkite dirvos drėgmę. Augimo sezono metu planuokite laistyti bent kartą per savaitę arba dažniau, priklausomai nuo jūsų vietovės klimato. Žiemos mėnesiais laistykite rečiau, kad tarp laistymų dirvožemis iš esmės išdžiūtų.
Saulės šviesa
Kad Hogyoku japoninis klevas (Acer palmatum 'Hogyoku') gerai augtų, jam kasdien reikia 4-6 valandų tiesioginių saulės spindulių. Tačiau jis neturėtų būti stipriai apšviestas tiesioginių dienos vidurio saulės spindulių, nes dėl to gali nudegti lapai. Geriausia augalą tiesioginiuose saulės spinduliuose laikyti anksti ryte arba vėlyvą popietę, kai jų intensyvumas yra daug mažesnis ir jie nenudegina lapų.
Genėjimas
Hogyoku japoninį klevą reikėtų genėti du kartus per metus: anksti pavasarį (balandžio mėn.) - lengvai, o vasaros pabaigoje (rugpjūčio mėn.) - stipriau. Ankstyvą pavasarį pašalinkite nudžiūvusias ar pažeistas šakas, taip pat iš šaknų sistemos išaugusias atžalas. Vasaros pabaigoje pašalinkite dideles šakas, kurios išstumia kitas šakas, ir išretinti vietas, kuriose yra per daug šakotų šakų. Negalima genėti visų šakų iš karto arba pašalinti daugiau kaip trečdalio visų medžio šakų per vienerius metus. Po genėjimo papildomai palaistykite medį vandeniu, kad jis atsigautų ir papildytų svarbiausių maistinių medžiagų atsargas.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~4,57 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
- Žiedų spalva: Raudonai violetinė
- Priežiūra: Lėtas
-
Laistymas:
- ~5 cm
- Vidutiniškai
- Kas 3-4 dienos
- Saulės šviesos poreikis: pilna saulė, dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Kovas, balandis, balandis, rugpjūtis, rugpjūtis, kovas, balandis, rugpjūtis
- 2 kartus per metus
- Dauginimas: Skiepijant, Sluoksniuojant, Pjaustant, Sluoksniuojant ore, Šaknų padalijimas
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.