Bordo nėriniai Japonijos klevas (Acer palmatum 'Burgundy Lace')
Taip pat vadinama: Acer palmatum 'Burgundy Lace'.
Japoninis klevas "Burgundy Lace Japanese Maple" yra stulbinantis ir keliantis baimę reginys. Užauga 6-10 pėdų aukščio, yra stačios ir apvalios formos, su vešlia lapija, kuri vasarą būna ryškiai žalia, o rudenį pereina į nuostabią tamsiai kaštoninę spalvą. Dėl savo švelnių, nėriniuotų lapelių šis medis yra patrauklus dekoratyvinis medis ištisus metus, o jo ryškios lapijos neabejotinai patrauks dėmesį bet kuriame sode. Įmantraus grožio ir unikalios spalvos klevas išsiskiria iš kitų klevų rūšių ir suteikia rafinuotumo bet kokiam kraštovaizdžiui.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Šiems augalams reikia drėgnos dirvos, tačiau jų nereikėtų laikyti per daug drėgnoje. Kruopščiai laistykite, kai viršutiniai 2-3 coliai dirvos išdžiūsta. Paprastai laistoma maždaug kartą per 7-10 dienų. Vasarą gali tekti laistyti šiek tiek dažniau. Žiemą, prieš palaistydami, leiskite dirvai beveik išdžiūti. Atkreipkite dėmesį, ar lapai nesudžiūsta, ir, jei reikia, laistykite dažniau.
Saulės šviesa
Japoninis klevas "Burgundy Lace" geriausiai auga šviesioje, netiesioginėje šviesoje arba daliniame pavėsyje. Visiškoje saulėje pasodintus augalus reikėtų statyti tokioje vietoje, kur jie dalį dienos gautų nedidelę šviesos dalį. Per daug tiesioginės saulės gali sukelti lapų nudegimą arba augalo stresą, todėl šią rūšį reikėtų ypač saugoti nuo per didelės saulės. Jai reikia ne daugiau kaip 4-5 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Kadangi ši rūšis auga miškuose ir miško paklotėje, ji dažnai renkasi netoliese augančių medžių pavėsį. Strategiškai parinktas medis ar didelis krūmas gali suteikti japoniniam klevui "Burgundy Lace Japanese Maple" reikalingą užuovėją.
Genėjimas
Genėti reikia anksti pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Šią rūšį reikėtų lengvai genėti visus metus, o kas kelerius metus atlikti svarbesnį genėjimą - pašalinti negyvas, ligotas ar peraugusias šakas ir visas susipynusias šakas, kurios susikerta tarpusavyje ir dėl to gali kilti problemų. Genėti taip pat reikėtų siekiant išlaikyti norimą formą, dydį ir išlaikyti tvarkingą medžio išvaizdą.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~3,05 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Lapai: geltona, geltonai žalia-rožinė, tamsiai žalia-oranžinė-raudona
- Šakos: baltai ruda, sidabriškai balta
- Stiebai: geltonai žalias
- Žiedų spalva: Raudonai violetinė
- Priežiūra: Lėtas
- Priežiūros lygis: Vidutinio sunkumo
-
Laistymas:
- ~8 cm
- Vidutiniškai
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: pilna saulė, dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Kovas, balandis
- Dauginimas: Skiepijant, Sluoksniuojant, Pjaustant, Sluoksniuojant ore, Šaknų padalijimas
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.