Katsura japoninis klevas (Acer palmatum 'Katsura')
Taip pat vadinama: Acer palmatum 'Katsura'.
Katsura japoninis klevas yra lapuočių medis, kuris kiekvienu metų laiku nusidažo ryškiomis vaivorykštės spalvomis. Vėlyvą pavasarį jo švelnūs penkialapiai lapai įgauna švelnų oranžiškai raudoną atspalvį, kuris vasaros viduryje tampa sodriai žalias. Rudenį jo lapai nusidažo oranžine ir geltona spalvomis, o išsikerojusios šakos dažnai įgauna nepakartojamas formas, į kurias nuostabu žiūrėti. Be to, tai mažai priežiūros reikalaujanti veislė, todėl puikiai tinka pasitikti naujus sodininkus, neturinčius patirties. Be to, ši veislė yra tvirta ir ištverminga, atlaiko 20-ies laipsnių temperatūrą. Nenuostabu, kad šis medis jau šimtmečius yra mėgstamas sodininkų.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Katsura japoninis klevas mėgsta drėgną, bet gerai drenuotą dirvą. Augimo sezono metu kartą per savaitę gausiai palaistykite, stengdamiesi, kad dirvožemis būtų visiškai prisotintas. Tarp laistymų leiskite dirvožemiui šiek tiek išdžiūti. Labai karštu ir drėgnu oru laistykite dažniau. Žiemos mėnesiais laistymą sumažinkite iki 1 karto per 2 savaites.
Saulės šviesa
Katsura japoninis klevas - tai augalų rūšis, kuriai labiau patinka augti daliniame pavėsyje, o ne saulėkaitoje. Geriausia medį statyti taip, kad kasdien jis gautų ne mažiau kaip 4 valandas tiesioginių saulės spindulių ir ne daugiau kaip 8 valandas tiesioginių saulės spindulių. Šios rūšies klevai yra lapuočiai ir paprastai jiems reikia daugiau saulės šviesos pavasario ir vasaros mėnesiais, o rudens ir žiemos mėnesiais - mažiau. Svarbu, kad Katsura japoninis klevas gautų pakankamai saulės šviesos, bet neperkrautų medžio.
Genėjimas
Katsura japoninius klevus reikėtų genėti nuo žiemos pabaigos iki ankstyvo pavasario, tačiau negalima genėti, kol augalas miega. Medis turėtų būti genimas minimaliai ir selektyviai, kad būtų suformuota ir išryškinta natūrali jo forma. Nukirpkite nesveikas ar nudžiūvusias šakas, kad užtikrintumėte medžio sveikatą ir saugumą. Galūnių mažinimo genėjimas turėtų būti atliekamas atsargiai, nedideliais pjūviais, sudarančiais 1 trečdalį viso šakos ilgio. Jei reikia didesnio genėjimo, pjūvius paskirstykite per 3 ar 4 metus. Visada genėkite prie pagrindinio kamieno ar kitų pagrindinių šakų, nepalikdami stuobrių.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~4,57 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Lapai: oranžinė-raudona, žalia
- Stiebai: raudona
- Žiedų spalva: Raudona
- Priežiūra: Lėtas
-
Laistymas:
- Vidutiniškai
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: dalinis pavėsis, dalinė saulė/dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis
- Dauginimas: Skiepijant, Pjaustant, Sluoksniuojant, Sluoksniuojant ore, Šaknų padalijimas
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.