Taurioji eglė (Abies procera)
Taip pat vadinama: Abies procera, Raudonoji eglė, Baltoji eglė.
Paprastoji eglė (Abies procera) yra aukštas ir didingas visžalis medis. Jos simetriškos šakos gausiai apaugusios spygliukais, kurių spalva nuo tamsiai žalios blizgios iki tamsiai mėlynai žalios. Stora, žvynuota žievė ir puikūs lapai daro ją idealiu pasirinkimu bet kokiam sodui. Platus, tankus augimas suteikia prieglobstį laukiniams gyvūnams, o stiprios šakos - puikų atsparumą vėjo audroms. Kilnioji eglė yra įspūdingo ilgaamžiškumo rūšis, todėl puikiai tinka bet kokiam kraštovaizdžiui puošti. Dėl savo didingos formos, sodrios spalvos ir didelio tvirtumo kilnioji eglė yra išskirtinė rūšis, kuri papuoš bet kokią lauko erdvę.
Įdomūs faktai apie Kilniąją eglę:
- Kilusi iš JAV: Kilniosios eglės auga JAV Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų regiono Kaskadiniame kalnagūbryje ir pakrantės kalnagūbryje. Ji gerai auga drėgname ir vėsiame šio regiono klimate, ypač 300-1500 metrų aukštyje.
- Populiarus Kalėdų eglutės pasirinkimas: Tai viena populiariausių kalėdinių eglučių, garsėjanti savo grožiu. Ji vertinama dėl simetriškos formos, tvirtų šakų ir ilgaamžių spyglių, todėl puikiai tinka sunkiems papuošalams ir dekoracijoms laikyti.
- Aukščiausia eglės rūšis: Kilnioji eglė yra viena aukščiausių eglių rūšių, galinti pasiekti iki 70 metrų (230 pėdų) aukštį. Jos įspūdingas ūgis suteikia jai didingumo ir daro ją dominuojančia rūšimi savo gimtojo miško buveinėse.
- Neįprastas spyglių išsidėstymas: Kilniosios eglės spygliai neįprastai išsidėstę spirale aplink šaką, todėl šakos atrodo pilnos ir vešlios. Spygliukai yra melsvai žali su sidabriniu blizgesiu, o tai dar labiau padidina medžio patrauklumą.
- Dideli ir išskirtiniai kankorėžiai: Kilniosios eglės kankorėžiai yra vieni didžiausių iš visų eglės rūšių, užauga iki 23 cm ilgio. Jie yra cilindro formos ir vertikalios, su išskirtinėmis, už žvynelių išsikišusiomis pažiedėmis, suteikiančiomis unikalią išvaizdą.
- Medienos panaudojimas: Paprastosios eglės mediena labai vertinama dėl savo tvirtumo ir tolygaus grūdėtumo, todėl yra populiari statyboms ir statybinei medienai. Ji taip pat naudojama popieriaus ir celiuliozės gamyboje.
- Ekologinė svarba: Kilnioji eglė atlieka svarbų vaidmenį savo ekosistemoje. Ji yra laukinių gyvūnų, įskaitant paukščius ir smulkius žinduolius, buveinė. Tankūs tauriųjų eglių suformuoti miškai yra svarbūs palaikant Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų miškų sistemų ekologinę pusiausvyrą ir sveikatą.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Paprastąją eglę (Abies procera) reikia laistyti saikingai ir reguliariai, maždaug kartą per savaitę. Vandens turėtų būti tiek, kad dirva būtų tolygiai drėgna, bet ne permirkus. Laistydami laistykite giliai, kad skatintumėte gilų šaknų augimą, ir pasirūpinkite, kad laistymas prasiskverbtų į augalo šaknų gniužulą. Įaugę medžiai gali ištverti kartais pasitaikančias sausras, tačiau naujai pasodintus medžius gali tekti laistyti dažniau, kol jie įsitvirtins.
Saulės šviesa
Per patį vegetacijos įkarštį, kuris paprastai būna vasaros mėnesiais, kilniosios eglės augalams reikia, kad didžiąją dienos dalį juos apšviestų saulė. Saulės šviesa būtina tinkamam augalo augimui ir vystymuisi, todėl šios rūšies augalai kasdien 6-8 valandas turėtų būti veikiami tiesioginių saulės spindulių. Žiemos mėnesiais saulės šviesos kiekis turėtų būti sumažintas iki 4-6 valandų per dieną. Jei kilniosios eglės negauna reikiamo saulės šviesos kiekio, joms gali būti sunku išvystyti sveiką, tvirtą lapiją ir apskritai augti.
Genėjimas
Kilniąją eglę reikėtų genėti žiemos pabaigoje arba anksti pavasarį. Genėti reikia minimaliai, daugiausia dėmesio skiriant negyvų, pažeistų ar ligotų šakų pašalinimui. Jei reikia, galima pašalinti augančias viršūnėles, kad būtų išlaikytas norimas dydis, forma ir šakų išsišakojimo kampas. Venkite genėti šakas per stipriai apkrautas vietas - vietoj to šias vietas reikėtų retinti. Be to, kasmet genėkite ne daugiau kaip 10% lapų, kad išvengtumėte galimų išgulimo ar ligų problemų.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Pinaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~27,43 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Kamienas: ruda, šviesiai ruda, baltai ruda
- Lapai: tamsiai žalia, žalia
- Šakos: rudos spalvos
- Šaka: rudos spalvos
- Priežiūros lygis: Vidutinis
-
Laistymas:
- Vidutiniškai
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: tiesioginė saulė
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis
- Dauginimas: Sėklomis, Pjaustant, Skiepijant, Sluoksniuojant, Sluoksniuojant ore
- Traukia: Voveres, Paukščius
- Dirvožemis: Uolėtas priemolis
- Kilmė: Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Meksika, Centrinė Amerika, Pietų Amerika
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Taip
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Taip
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Šaltiniai ir daugiau informacijos:
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.