Kruvinasis japoninis klevas (Acer palmatum 'Bloodgood')
Taip pat vadinama: Acer palmatum 'Bloodgood'.
Japoninis klevas (Acer palmatum 'Bloodgood') yra nuostabi augalų rūšis dėl savo grožio ir savybių. Jis laikomas vidutinio dydžio medžiu, pasižyminčiu patrauklia vertikalia forma, kuri suteikia jam gražumo bet kokiame kraštovaizdyje. Vasarą lapai yra sodrios kaštoninės spalvos, o rudenį pereina į ryškią raudoną spalvą. Jo žievė lygi ir pilka, suteikianti jam daugiau estetikos. Bloodgood japoninis klevas yra labai gražus, atsparus ligoms ir lengvai prižiūrimas, todėl tai puikus pasirinkimas jūsų sodui.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Japoninį klevą "Bloodgood" svarbu laistyti nuolat, prieš laistant dirva tik šiek tiek išdžiūsta. Apskritai vasaros mėnesiais jį reikėtų laistyti kartą arba du kartus per savaitę, kiekvieną kartą apie ½-1 cm vandens, priklausomai nuo dirvožemio ir oro sąlygų. Žiemos mėnesiais reikėtų laistyti maždaug kas 10 dienų, kaskart apie ½ cm vandens. Taip pat svarbu mulčiuoti aplink medžio pagrindą, kad dirvožemyje išsilaikytų drėgmė.
Saulės šviesa
Japoniniam klevui "Bloodgood" optimaliai augti reikia ryškios, bet netiesioginės saulės šviesos. Kai klevas yra jaunas, pavasarį ir vasarą jam kasdien reikia skirti 4-6 valandas tiesioginių saulės spindulių. Kai klevas subręs, jis taps atsparesnis tiesioginiams saulės spinduliams, todėl saulės šviesos kiekį galima padidinti iki 6-8 valandų per dieną. Tačiau svarbu saugoti medį nuo aštrios popietės saulės, nes ji gali sukelti lapų nudegimą ir kitus streso požymius. Taip pat reikėtų vengti gilaus šešėlio, nes dėl to klevas augs ne taip energingai.
Genėjimas
Japoninį klevą "Bloodgood" reikėtų genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai augalas dar miega. Genėti reikia atsargiai ir selektyviai, šalinant tik negyvas, ligotas ar nulūžusias šakas, taip pat šakas, kurios kryžiuojasi ar auga per arti augalo centro. Paprastai kiekvienais metais reikėtų pašalinti tik iki 1/3 šakų. Žiemą arba ankstyvą pavasarį taip pat reikėtų genėti dėl formos, šalinant ilgesnius ūglius, kad būtų išlaikyta norima forma.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~6,1 metro
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Aukštas
-
Anatomija:
- Lapai: violetinė, raudonai raudona, raudonai oranžinė
- Stiebai: violetinė, raudona, ruda
- Centras: violetinė
- Venos: raudonai violetinė
- Žiedų spalva: Raudona
- Priežiūra: Lėtas
- Priežiūros lygis: Vidutinio sunkumo
-
Laistymas:
- ~3 cm
- Vidutiniškai
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: pilna saulė, dalinė saulė/dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis, gruodis, sausis, vasaris, kovas, balandis
- Dauginimas: Skiepijant, Pjaustant, Sluoksniuojant, Sluoksniuojant ore, Šaknų padalijimas
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.