Liepsnojantis Amūro klevas (Acer ginnala 'Flame')
Taip pat vadinama: Acer ginnala 'Flame'.
Liepsnojantis, Ugninis Amūro klevas (Acer ginnala ‘Flame’) išsiskiria kaip puikus papildymas įvairioms kraštovaizdžio dalims, dėka savo santykinai nedidelio dydžio, pasiekiančio 5 iki 6 metrų aukštį subrendus. Tai daro jį idealiu pasirinkimu vietoms su ribota erdve, įskaitant kompaktiškus sodus, miesto parkus ir gyvenamuosius rajonus. Pavasario atėjimą paskelbia jo ryškūs oranžinės-raudonos spalvos pumpurai, nustatantys sceną ilgam sezono spektakliui. Visą vasarą jo lapai išlaiko gilų žalią atspalvį, kuris rudenį pereina į kvapą gniaužiančią raudonų, geltonų ir oranžinių spalvų paletę, įnešantį ryškų spalvų sprogimą į bet kurią aplinką. Be to, Flame Amur klevas yra neįtikėtinai universalus, klestintis įvairiose dirvožemio sąlygose ir klimato sąlygose, taip siūlydamas sodininkams atsparią ir vizualiai patrauklią galimybę pagerinti jų lauko erdves.
Įdomūs faktai apie liepsninį Amūro klevą:
- Raudonas gobelenas: Liepsninis Amūro klevas garsėja ryškia ir žavinga rudenine lapija. Jo lapai nusidažo įspūdingomis raudonomis ir oranžinėmis spalvomis, sukurdami ugninį reginį, kuris nušviečia rudeninį kraštovaizdį.
- "Acer" senovinė linija: Manoma, kad Acer gentis, kuriai priklauso liepsninis Amūro klevas, išsivystė prieš 60 milijonų metų. Iš šios senosios giminės išaugo įvairios klevų grupės, žinomos dėl savo dekoratyvinės ir ekologinės reikšmės.
- Gimtoji žavesys: Skirtingai nuo daugelio kitų klevų rūšių, liepsninis Amūro klevas yra kilęs iš Šiaurės Rytų Azijos, ypač Kinijos, Korėjos ir Japonijos. Dėl savo ištvermingumo ir gebėjimo prisitaikyti šis klevas tapo populiariu dekoratyviniu augalu įvairiuose pasaulio regionuose.
- Medaus prieglobstis: Liepsninio amūrinio klevo žiedai yra vertingas nektaro šaltinis bitėms. Pavasarį šie nedideli, nepastebimi žiedai subrandina gausybę nektaro, pritraukia apdulkintojus ir prisideda prie vietos ekosistemos gerinimo.
- Bonsai grožis: Liepsninis Amūro klevas yra populiarus bonsų entuziastų pasirinkimas. Dėl savo kompaktiško dydžio, patrauklios lapijos ir gebėjimo toleruoti genėjimą jis puikiai tinka miniatiūrinių medelių auginimui.
- Terapinės tradicijos: Tradicinėje Rytų medicinoje liepsninio Amūro klevo žievė naudojama dėl tariamų gydomųjų savybių. Joje yra junginių, kurie, kaip manoma, pasižymi priešuždegiminiu ir vidurius malšinančiu poveikiu.
- Simbolizmas Japonijoje: Japonų kultūroje liepsninis Amūro klevas vadinamas "momiji" ir turi kultūrinę reikšmę. Jo ugninė rudeninė lapija simbolizuoja gyvenimo laikinumą ir dažnai siejama su sąvoka "mono no aware" - giliu nepastovumo grožio suvokimu.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Liepsninį Amūro klevą paprastai reikia laistyti kartą per savaitę, ypač sausros metu, kad dirva būtų drėgna iki 15 cm gylio. Esant ilgesnėms sausroms, augalą naudinga laistyti du kartus per savaitę, kad jis sveikai augtų. Nors šis klevas gerai auga drėgnoje, gerai drenuotoje dirvoje, jis gana lengvai prisitaiko ir gali ištverti kai kurias sausas sąlygas.
Saulės šviesa
Liepsninis Amūro klevas gerai auga, kai gauna daug saulės šviesos, kuri labai svarbi jo augimui ir ryškiai lapų spalvai. Visus metus kasdien 4-6 valandas turėtų būti apšviestas saulės šviesos. Ryški tiesioginė šviesa pavasario ir vasaros mėnesiais yra ypač svarbi, kad išryškėtų giliausios ir ryškiausios lapų spalvos. Žiemą, norint išlaikyti gyvybingas lapų spalvas, būtina užtikrinti, kad jis kasdien gautų bent 2 valandas saulės šviesos.
Genėjimas
Kad liepsninis Amūro klevas būtų sveikas ir gražiai atrodytų, patariama jį genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš pat prasidedant pavasariniam augimui. Daugiausia dėmesio skirkite lengvam genėjimui, siekdami šiek tiek praretinti vainiką, kad į jį patektų daugiau šviesos. Svarbu pašalinti visas negyvas, nulūžusias, silpnas ar per kitas šakas besikryžiuojančias šakas, taip pat visas ligotas dalis ar dalis, kurios blogina medžio išvaizdą arba nėra būtinos. Be to, pašalinkite iš medžio pagrindo augančias atžalas, kad augimo energija būtų nukreipta į viršų. Visada naudokite švarius, aštrius įrankius ir laikykitės tinkamų genėjimo metodų, kad išvengtumėte ligų ir nepjautumėte didesnių medžio šakų ar pagrindinio kamieno, nes tai gali pakenkti medžiui.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~6,1 metro
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Aukštas
-
Anatomija:
- Kamienas: rudos spalvos
- Šakos: tamsiai rudos spalvos
- Šakelės: tamsiai rudos spalvos
- Lapai: geltonai oranžinė
- Priežiūros lygis: Vidutinio sunkumo
-
Laistymas:
- ~15 cm
- Dažnas
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: tiesioginė saulė
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis, gegužė
- Dauginimas: Pjaustant, Skiepijant, Sluoksniuojant, Sluoksniuojant ore, Stooling, Šaknų padalijimas
- Kilmė: Kinija, Šiaurės Korėja, Rusija, Japonija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Taip
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Ne
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Šaltiniai ir daugiau informacijos:
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.