Pilnaties klevas (Acer japonicum)
Taip pat vadinama: Acer japonicum.
Iš Japonijos, Korėjos ir dalies Kinijos kilęs lapuočių krūmas - japoninis pilnaties klevas - pasižymi nuostabiais apvaliais lapais, kurie pavasarį ir vasarą būna skaisčiai geltoni, o rudenį pereina į nuostabius oranžinius ir raudonus atspalvius. Išskirtinė šio krūmo forma užtikrina, kad jis išsiskirtų bet kurioje sodo aplinkoje, o oranžinių ir tamsiai rudų atspalvių žievė suteikia dar daugiau vizualinio įdomumo. Fullmoon klevas garsėja savo išskirtiniais baltais žiedais su geltonomis dėmėmis centre, kurie pasirodo nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Žavūs lapai, įspūdingi žiedai ir intriguojanti žievė - tai nuostabus priedas įvairiems kraštovaizdžiams.
Įdomūs faktai apie japoninį pilnaties klevą:
- Mėnulio šviesulys: Visiško mėnulio klevo pavadinimas kilo nuo jo išskirtinių, apvalių lapų, kurie primena mėnulio pilnatį. Ši unikali lapų savybė išskiria jį iš kitų klevų rūšių ir suteikia jam dekoratyvumo.
- Rudens gobelenai: Rudenį pilnaviduris klevas nusidažo įspūdingomis spalvomis. Jo lapai virsta ryškiu aukso geltonumo, oranžinių ir purpurinių atspalvių gobelenu, kuris sukuria kvapą gniaužiantį reginį, suteikiantį rudens kraštovaizdžiui šilumos ir spindesio.
- Gimtoji elegancija: Pilnaties klevas kilęs iš Japonijos, kur jis vadinamas "tsuki kaede" arba "tsuki momiji". Tai lapuotis medis, paprastai užaugantis iki 20-30 pėdų aukščio ir turintis grakščią, platėjančią lają.
- Bonsai šedevras: Dėl kompaktiško dydžio ir patrauklios lapijos Fullmoon klevas yra populiarus bonsai entuziastų pasirinkimas. Įgudę meistrai kruopščiai augina ir formuoja šiuos medžius, kad sukurtų miniatiūrinius meno kūrinius, kuriuose kompaktiška forma perteikiama gamtos esmė.
- Vaistiniai privalumai: Tradicinėje japonų medicinoje pilnavidurio klevo žievė naudojama dėl tariamų gydomųjų savybių. Manoma, kad ji pasižymi priešuždegiminiu ir karščiavimą mažinančiu poveikiu ir buvo naudojama įvairiems negalavimams gydyti.
- Kulinariniai malonumai: Jauni pilnavidurio klevo lapai yra valgomi ir gali būti naudojami salotoms arba tempura patiekalams gaminti. Jie turi šiek tiek saldoką ir aštrų skonį, kuris kulinariniams kūriniams suteikia išskirtinumo.
- Ramybės simbolis: Japonų kultūroje pilnaties klevas siejamas su ramybe ir vidine ramybe. Sakoma, kad jo apvalūs lapai simbolizuoja mėnulio pilnatvę ir užbaigtumą, kuris dažnai laikomas ramybės ir harmonijos simboliu.
Augalo priežiūros vadovas:
Genėjimas
Fullmoon klevą reikėtų genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Genint reikia pašalinti nudžiūvusias ir silpnas šakas, genėjimas neturėtų būti pernelyg agresyvus. Šalinkite ne daugiau kaip trečdalį visų šakų. Pašalinkite vandens daigus ir bet kokius didelius daugybinius ūglius, augančius toje pačioje vietoje. Jei norite, taip pat galite pasirinktinai genėti kai kurias šakas, kad sumažintumėte bendrą medžio dydį.
Laistymas
Fullmoon klevas geriausiai auga reguliariai laistomas. Augimo sezono metu (nuo balandžio iki spalio mėn.) dirvožemį laistykite giliai, kas savaitę palaistykite maždaug 5 cm vandens. Žiemos mėnesiais (nuo lapkričio iki kovo mėn.) laistymą šiek tiek sumažinkite, kas dvi savaites palaistykite maždaug 2,5 cm vandens. Pasirūpinkite, kad dirva būtų tolygiai drėgna, bet ne per drėgna, ir venkite perlaistyti. Be to, apsvarstykite galimybę aplink augalo pagrindą įterpti mulčio sluoksnį iš organinių medžiagų, kad padėtumėte dirvožemiui išlaikyti drėgmę ir sumažintumėte piktžolių augimą.
Saulės šviesa
Pilno mėnulio klevui reikia, kad tiesioginiai saulės spinduliai kasdien šviestų ne mažiau kaip 6 valandas. Nors jie pakenčia visą saulę, jiems labiau patinka rytinė saulė ir popietinis pavėsis karščiausiomis dienos valandomis, gerai auga ir daliniame pavėsyje. Žiemos mėnesiais augalui reikia mažiau saulės spindulių, todėl pageidautina rytinė saulė. Kad medelis būtų pasodintas saulėtoje vietoje, užtikrinkite jam sveiką gyvenimą ir kokybišką žydėjimą.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~6,1 metro
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Šakos: žalias-geltonas
- Šakelės: žalias-geltonas
- Lapai: žalias
- Žiedų spalva: Violetinė raudona
- Priežiūra: Lėtas
- Priežiūros lygis: Vidutinis
-
Laistymas:
- ~3 cm
- Vidutiniškai
- Kas 3-4 dienos
- Saulės šviesos poreikis: Tiesioginė saulė, dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis, gegužė
- Dauginimas: Sluoksniuojant ore, Skiepijant, Pjaustant, Dalinant, Sėklomis
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Kilmė: Japonija, Kurilų salos
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Taip
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Šaltiniai ir daugiau informacijos:
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.