Pyramidalis Sidabrinė eglė (Abies alba 'Pyramidalis')
Taip pat vadinama: Abies alba 'Pyramidalis'.
Piramidinė sidabrinė eglė (Abies alba 'Pyramidalis') – spygliuočių medžių rūšis. Dėl siauros, elegantiškos piramidės formos jis idealiai tinka peizažams su ribota erdve. Šiai rūšiai būdinga ryškiai sidabriškai žalia lapija ištisus metus ir išskirtiniai gelsvai rudi spurgai, kurie metų metus išlaiko savo unikalią formą. Pavasarį taip pat rodomi purpurinio atspalvio ūgliai, o žiemą - ryškiai raudona žievė. Dėl lėto augimo ir atsparumo jis puikiai tinka bet kokiam kraštovaizdžiui. Pyramidalis sidabrinė eglė taip pat reikalauja minimalios priežiūros ir gali būti puikus daugelio kitų sodo augalų palydovas. Nuo mažų kiemų iki didelių sodų ši rūšis sukurs didingą ir įdomų kraštovaizdį.
Įdomūs faktai apie Pyramidalis sidabrinę eglę:
- Išskirtinis augimo įprotis: Ryškiausias Abies alba 'Pyramidalis' bruožas yra unikali piramidės forma. Skirtingai nuo paprastosios europinės sidabrinės eglės, kuri yra platesnė, kūgiškesnė, Pyramidalis variantas auga siauros, vertikalios piramidės formos. Dėl šio išskirtinio augimo įpročio jis yra populiarus dekoratyvinio kraštovaizdžio pasirinkimas.
- Lėtas augimo tempas: Pyramidalis sidabrinė eglė yra žinoma dėl savo lėto augimo, todėl ji yra idealus pasirinkimas mažiems sodams ar erdvėms, kuriose negali būti didelių medžių. Šis lėtas augimas taip pat reiškia, kad jam reikia mažiau genėjimo ir priežiūros, palyginti su kitomis greičiau augančiomis medžių rūšimis.
- Tanki lapija: Šios veislės žalumynai yra ypač tankūs, su sandariais trumpais spygliais. Tankūs žalumynai puikiai dengia ir dažnai naudojami sodo dizainui, kad būtų sukurtas privatumo jausmas arba kaip apsauga nuo vėjo.
- Prisitaikymas prie įvairaus klimato: Nors jis išlaiko daugelį europinės sidabrinės eglės atsparumo savybių, Pyramidalis variantas yra žinomas dėl savo prisitaikymo prie įvairių klimato sąlygų. Jis gali klestėti tiek šaltose kalnuotose vietovėse, tiek švelnesnio klimato sąlygomis, todėl yra universalus pasirinkimas įvairiems kraštovaizdžiams.
- Retas ir vertinamas sodininkystėje: Pyramidalis variantas yra mažiau paplitęs nei standartinė europinė sidabrinė eglė, todėl ji yra vertinama sodininkystėje. Jo retumas ir unikalus estetinis patrauklumas prisideda prie jo geidžiamumo tarp sodų entuziastų ir kraštovaizdžio architektų.
- Minimali kankorežių gamyba: Skirtingai nei jos tėvinė rūšis, sidabrinė eglė Pyramidalis pasižymi tuo, kad išaugina mažiau spurgų. Tai gali būti privalumas sode, nes mažiau reikia valyti nukritusius spurgus ir sėklas.
- Atsparumas kenkėjams ir ligoms: Ši veislė parodė gerą atsparumą daugeliui kenkėjų ir ligų, kurios paprastai paveikia egles. Dėl šio atsparumo jis yra mažai priežiūros reikalaujantis pasirinkimas tiek privačiuose, tiek viešuosiuose soduose, taip pat miesto soduose.
Augalo priežiūros vadovas:
Laistymas
Laistykite sidabrinę eglę Pyramidalis, kai dirva atrodo sausa. Vandens kiekis priklauso nuo vietovės klimato ir vazono, kuriame augalas auga, dydžio. Paprastai augalą laistykite maždaug kas 7-10 dienų, palaistydami jį po colį (2 cm) vandens. Jei oras labai karštas ir sausas, augalą galite laistyti dažniau.
Saulės šviesa
Pyramidalis Sidabrinė eglė Abies Alba 'Pyramidalis' gerai auga pilnoje saulėje, t. y. 6 ar daugiau valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Ši rūšis geriausiai auga šviesioje, saulėtoje vietoje, nes nepakenčia pavėsio. Svarbu užtikrinti tinkamą šviesos kiekį ištisus metus, nes dėl per mažo saulės spindulių kiekio jos augimas gali sulėtėti. Vasaros mėnesiais visą dieną turėtų būti saulė, o žiemos mėnesiais - ne mažiau kaip 4 valandas tiesioginių saulės spindulių kasdien.
Genėjimas
Pyramidalis Sidabrinės eglės Abies Alba 'Pyramidalis' genėjimas turėtų būti atliekamas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Genint reikėtų siekti išlaikyti natūralią piramidės formą. Šalinkite nulūžusias ar nudžiūvusias šakas, taip pat susikryžiavusias ar besitrinančias šakas. Būtinai pašalinkite visas šakas, kurios auga į medžio centrą. Geriausia genėti tik po nedaug, pašalinant ne daugiau kaip trečdalį medžio lapijos. Taip užtikrinsite, kad medis išliks sveikas ir gyvybingas.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Pinaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~9,14 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Lapai: tamsiai žalios spalvos
- Šakos: tamsiai rudos spalvos
- Šakelės: rudos spalvos
- Priežiūros lygis: Vidutinis
-
Laistymas:
- Vidutiniškai
- Kas 7-10 dienų
- Saulės šviesos poreikis: tiesioginė saulė
- Genėjimas:
- Vasaris, kovas, balandis
- Dauginimas: Pjaustant, Skiepijant, Sluoksniuojant, Sėklomis
- Kilmė: Austrija, Vokietija, Šveicarija, Italija, Prancūzija, Slovėnija, Kroatija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Ne
- Kankorėžiai: Taip
- Vaisiai: Ne
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Šaltiniai ir daugiau informacijos:
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.