Popieržievis klevas (Acer griseum)
Taip pat vadinama: Acer griseum.
Popierinis klevas (Acer griseum) žavi savita cinamono atspalvio žieve, kuri lupasi plonais sluoksniais, ir grakščiais lapais. Pavasarį medis pasipuošia subtiliais rausvais ir baltais žiedais, kurie dar labiau padidina jo žavesį. Atėjus rudeniui lapai tampa nuostabios vario bronzos spalvos, todėl dekoratyvinis egzempliorius ištisus metus išlieka įdomus. Popierinis klevas reikalauja minimalios priežiūros ir yra nesudėtingai auginamas, todėl puikiai tinka saugomoje sodo vietoje. Jis taip pat yra puikus natūralus ekranas, suteikiantis privatumo aplink kiemelius ar baseinus. Dėl savo grožio ir pritaikomumo popiermedžio klevas yra būtinas bet kokio kraštovaizdžio elementas.
Įdomūs faktai apie poperžievį klevą:
- Senovės ištakos: Popierinis klevas kilęs iš centrinės Kinijos ir žinomas jau daugelį šimtmečių. Pirmą kartą į vakarus jis buvo atvežtas 1901 m. augalų tyrinėtojo Ernesto Vilsono (Ernest Wilson), kuris jį rado augantį vakarinės Hubėjaus ir rytinės Sičuano provincijų kalnuose.
- Unikali žievė: Medis pavadinimą gavo dėl savo išskirtinės vario rudos spalvos žievės, kuri lupasi. Žievė yra ryškiausias medžio bruožas - ji lupasi plonais, popieriniais sluoksniais, todėl medis pavadintas "popiermedžiu". Dėl šios unikalios žievės medis yra patrauklus žiemos kraštovaizdžio elementas.
- Rudens spalvų ekranas: Popierinis klevas garsėja nuostabia rudens spalva. Rudenį jo lapai iš žalių virsta ryškiu raudonų ir oranžinių atspalvių mišiniu, todėl rudens sezono metu jis tampa puošmena.
- Didelės vertės mediena: Popierinio klevo mediena yra tanki ir atspari skilinėjimui, todėl labai vertinama baldų gamybai ir kitiems medžio apdirbimo projektams.
- Vaistinis naudojimas: Tradicinėje kinų medicinoje paprastojo klevo žievė ir lapai naudojami kosuliui, peršalimui ir karščiavimui gydyti. Jis taip pat buvo naudojamas kaip tonizuojanti priemonė, gerinanti bendrą sveikatą ir gyvybingumą.
- Lėtas augintojas: Popierinis klevas yra lėtai augantis medis, dažnai užaugantis tik vieną pėdą per metus. Dėl to jis idealiai tinka mažiems sodams ar kraštovaizdžiams, kur vietos nedaug.
- Nykstančios rūšies statusas: Nepaisant savo grožio ir naudingumo, dėl nykstančių buveinių popierinis klevas gimtojoje Kinijoje yra įtrauktas į nykstančių rūšių sąrašą. Stengiamasi išsaugoti ir padauginti šį gražų medį, kad juo galėtų džiaugtis ateities kartos.
Augalo priežiūros vadovas:
Saulės šviesa
Popierinis klevas gerai auga saulėkaitoje, bet gali pakęsti ir dalinį pavėsį, todėl reikia pasirūpinti, kad jis gautų bent 6 valandas saulės šviesos per dieną. Geriausias laikas gauti saulės spindulių yra ryte ir ankstyvą popietę, nes dėl intensyvios popietės saulės lapai gali nudegti. Rytinė saulės šviesa paskatins žydėjimą vėlesniais metais ir padės medžiui kaupti maisto atsargas.
Laistymas
Popierinis klevas gerai auga drėgnoje, bet gerai drenuotoje dirvoje, todėl vegetacijos metu jį reikia laistyti reguliariai, maždaug 5 cm vandens per savaitę. Jį reikėtų laistyti giliai, bet retai, suteikiant dirvožemiui laiko išdžiūti tarp laistymų. Vanduo turėtų būti laistomas aplink augalo perimetrą, kad jis giliai prasiskverbtų į šaknų zoną. Žiemą, kai augalas miega, laistymą reikėtų gerokai sumažinti. Popierinis klevas nepakenčia pernelyg šlapios dirvos ir neišlaiko stovinčio vandens, todėl prieš laistydami būtinai patikrinkite dirvą ir neperlaistykite.
Genėjimas
Paprastąjį klevą (Acer griseum) reikėtų genėti du kartus per metus - vieną kartą anksti pavasarį ir vieną kartą vasaros pabaigoje. Ankstyvą pavasarį genėkite tik negyvas ir ligotas šakas. Vėlyvą vasarą genėti reikėtų plačiau - šalinti perteklinius vandens daigus ir susikryžiavusias šakas, retinti vidinį augimą ir formuoti bendrą medžio vainiką. Reikėtų stengtis, kad per vieną kartą nebūtų nugenėta daugiau kaip 1/3 medžio augimo, o visos šakos būtų nugenėtos atgal į jų pradžią arba į kitą šaką ar šakelę, kurios skersmuo būtų ne mažesnis kaip 1 nykščio pločio.
Informacija apie augalą:
- Šeima: Sapindaceae
- Tipas: Medis
- Aukštis: ~9,14 m
- Ciklas: Daugiametis
- Augimo tempas: Lėtas
-
Anatomija:
- Kamienas: rudos spalvos
- Šakos: rudos spalvos
- Lapai: tamsiai žalia, šviesiai žalia
- Žiedų spalva: Žalioji
- Priežiūra: Lėtas
- Priežiūros lygis: Vidutinis
-
Laistymas:
- ~5 cm
- Vidutiniškai
- Kas 3-4 dienos
- Saulės šviesos poreikis: Tiesioginė saulė, dalinis pavėsis
- Genėjimas:
- Kovas, balandis, rugpjūtis, kovas, balandis, rugpjūtis
- 2 kartus per metus
- Dauginimas: Sėklomis, Žaliojo medžio atraižos, Lapuočių medienos atraižos
- Jautrumas kenkėjams: Galls, Širdies puvimas, Erkės, Šaknų puvinys, Atsparus kenkėjams, Atsparus ligoms
- Žydėjimo sezonas: Pavasaris
- Dirvožemis: Rūgštus, gerai drenuotas
- Derliaus nuėmimo sezonas: Ruduo
- Kilmė: Vidurio ir Rytų Kinija
- Sėklos: Ne
- Atsparus sausrai: Ne
- Atsparus druskai: Ne
- Spygliuotas: Ne
- Invazinis: Ne
- Atogrąžų: Ne
- Kambarinis: Ne
- Žiedai: Taip
- Kankorėžiai: Ne
- Vaisiai: Taip
- Valgomi vaisiai: Ne
- Lapai: Taip
- Valgomi lapai: Ne
- Maistinis: Ne
- Vaistinis: Ne
- Nuodingas žmonėms: Ne
- Nuodingas naminiams gyvūnams: Ne
Šaltiniai ir daugiau informacijos:
Turinys parengtas remiantis viešomis duomenų bazėmis: pavyzdžiui KEW Plants of the World ir kitomis. Prašome dar kartą patikrinti visą informaciją. „Apie augalus“ neprisiima atsakomybės už netikslumus.