Pereiti prie turinio
Ar agurkai laikomi vaisiais, ar daržovėmis?

Agurkai yra vaisiai, paprastai priskiriami daržovėms. Nors techniškai agurkai yra vaisiai, kulinarijoje jie priskiriami daržovėms, nes paprastai yra mažai saldūs arba visai nesaldūs ir paprastai valgomi kaip pikantiškų patiekalų dalis.

Ar agurkai gali augti sodo teritorijoje?

Taip, agurkus galima auginti sode. Juos lengva auginti, jei tik jiems suteikiama pakankamai saulės, drėgmės ir derlingos dirvos su tinkamu drenažu. Agurkai mėgsta šilumą, todėl geriausia juos sodinti praėjus paskutinėms pavasario šalnoms ir sušilus dirvai. Jie yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantys augalai, juos reikia reguliariai laistyti visą vegetacijos sezoną. Be to, agurkus galima sodinti į paaukštintas lysves, kad pagerėtų drenažas ir sumažėtų piktžolių augimas.

Ar agurkų augalams būdingas tam tikras augimo tempas?

Taip, agurkų augalams būdingas tam tikras augimo tempas. Apskritai agurkai geriausiai auga, kai auginami šiltoje 70-90°F (21-32°C) temperatūroje. Esant tokiai temperatūrai agurkai auga greitai, o kai kurių veislių agurkai nuo sėklos iki derliaus subręsta vos per 50-70 dienų. Priklausomai nuo veislės ir klimato, agurkus galima skinti visą pavasarį ir vasarą.

Ar agurkai apsidulkina patys?

Agurkai yra savaime apsidulkinantys augalai, t. y. jie gali subrandinti sėklas, nereikalaudami kito augalo kryžminio apsidulkinimo. Tačiau norint, kad agurkų augalas užaugintų geriausius vaisius, rekomenduojama žiedus vis tiek apdulkinti rankomis, kad būtų užtikrintas didesnis ir kokybiškesnis derlius. Savaiminis apsidulkinimas, palyginti su kryžminiu apsidulkinimu, turi dar vieną privalumą - taip galima išauginti atsparesnes agurkų veisles, nes atskiro augalo DNR dauginasi vis iš naujo.

Ar agurkams augti reikia atramų, pavyzdžiui, grotelių?

Taip, kad agurkai tinkamai augtų, juos reikia paremti grotelėmis. Tai padeda išlaikyti agurkus nuo žemės ir leidžia orui cirkuliuoti aplink augančius agurkus. Be to, jei agurkai nelaikomi ant žemės, sumažėja tikimybė, kad juos užkrės ligos ar kenkėjai. Be to, grotelės gali padėti išlaikyti agurkų svorį jiems augant ir neleisti jiems nulūžti. Apskritai, grotelės yra svarbus agurkų auginimo etapas.

Ar agurkai turi daug vitaminų ir mineralų?

Taip, agurkai yra puikus vitaminų ir mineralų šaltinis. Juose yra vitaminų C ir K, kurie svarbūs sveikiems kaulams ir odai. Juose taip pat yra kalio, magnio ir skaidulų. Be to, jie yra puikus antioksidantų šaltinis, padedantis kovoti su laisvųjų radikalų daroma žala ir netgi mažinantis tam tikrų rūšių vėžio riziką.

Ar agurkų žydėjimas yra sezoninis?

Taip, agurkai yra sezoniniai žydintys augalai. Jie mėgsta šiltą klimatą ir paprastai sodinami vasaros mėnesiais. Kadangi agurkai yra šilto klimato augalai, juos reikia sodinti į derlingą dirvą ir užtikrinti jiems daug drėgmės. Jiems reikia, kad didžiąją dienos dalį būtų saulė, o šalčiausiomis naktimis juos netgi reikės uždengti audiniu arba plastikine plėvele. Agurkų derlių galima nuimti praėjus vos 55 dienoms po pasodinimo, tačiau paprastai iki derliaus nuėmimo agurkai subręsta per 70-90 dienų.

Ar patartina agurkų daigus retinti, kad augtų?

Taip, agurkų daigus rekomenduojama retinti. Tai padės augalams augti ir kiekvienam daigui suteiks pakankamai erdvės tinkamai augti ir vystytis. Kai agurkų daigai retinami, turimos maisto medžiagos, vanduo ir saulės šviesa pasiskirsto didesniam augalų skaičiui. Be to, retinimas taip pat padeda išvengti perpildymo, dėl kurio gali sulėtėti augimas ir sumažėti vaisių derlius. Daržininkai ekspertai agurkų daigus dažnai retinami, kai jie turi tris tikruosius lapelius ir yra maždaug dviejų colių aukščio.

Ar prieš valgant agurkus būtina juos nulupti?

Ne, agurkų prieš vartojimą lupti nebūtina. Tačiau tai padarius galima pašalinti agurkų odelėje esantį kartumą. Be to, jei agurkas padengtas vašku, jį reikėtų nulupti, kad būtų užtikrinta, jog jį galima vartoti. Agurkai taip pat puikiai tinka sultims spausti nelupant, nes jie suteikia puikų skonį ir naudą.

Ar galima agurkus auginti patalpoje?

Taip, agurkus galima auginti patalpoje. Turint tinkamą įrangą ir sąlygas, agurkų augalams augti ir vešėti galima padėti saulės šviesa arba dirbtiniu apšvietimu. Be to, galima užtikrinti pakankamą vandens kiekį ir vėdinimą, kad aplinkoje nebūtų per karšta ir drėgna. Reguliariai genint ir prižiūrint, galima išlaikyti augalus sveikus ir gausius net ir patalpoje.

Ar agurkus reikėtų auginti šalia tam tikrų augalų?

Taip, agurkai turėtų būti auginami šalia tam tikrų augalų, nes tai naudinga jų augimui. Agurkai gerai auga šalia tokių augalų kaip pupelės, braškės ir krapai, kurie natūraliai atbaido kenkėjus ir yra natūrali apsauga. Be to, agurkai gerai auga auginami šalia apdulkintojams palankių gėlių, kurios padeda agurkams išauginti didesnį derlių. Venkite agurkus sodinti šalia aromatinių žolelių, pavyzdžiui, mėtų, rozmarinų ir šalavijų, nes jie gali sukelti nemalonų agurkų skonį.