Pereiti prie turinio
Ar yra skirtingų alokazijų veislių?

Taip, yra daug skirtingų Alocasia augalų veislių. Kai kurios populiariausios rūšys: Alocasia Zebrina, Alocasia Polly, Alocasia Baginda ir Alocasia Sarian. Kiekviena rūšis pasižymi unikaliomis savybėmis ir fizinėmis ypatybėmis, kurios išskiria jas vieną nuo kitos. Kai kurių rūšių lapai yra didesni nei kitų, o kai kurių lapai yra įvairiaspalviai. Kiekvienai rūšiai taip pat būdingi saviti augimo ir priežiūros reikalavimai, todėl prieš perkant svarbu atlikti tyrimą.

Ar galima auginti alokazijas terariume?

Taip, Alocasia augalus galima auginti terariume. Įrengdami terariumą, pasirinkite atvirą indą, kuris būtų gerai vėdinamas, taip pat tinkamą dirvožemio mišinį ir apšvietimą. Laistydami palaikykite dirvožemio drėgmę, purkštuvu purkškite alokazijos lapus. Geriausia parinkti tokią vietą, kurioje alokazija gautų ryškią, netiesioginę šviesą, o temperatūra būtų 65-85 laipsnių C. Būtinai stebėkite terariumo drėgmės lygį, nes alokazija mėgsta drėgną aplinką. Galiausiai, kad augalai augtų optimaliai, kas kelias savaites tręškite juos skystomis trąšomis. Tinkamai prižiūrint, alokazijos gali puikiai augti terariume.

Ar alokazija turi kokių nors natūralių repelentinių savybių?

Alokazijos augalai neturi jokių natūralių repelentinių savybių. Tačiau daugelio rūšių alokazija turi didelius lapus, kurie, kaip teigiama, pasižymi skruzdes atbaidančiomis savybėmis. Manoma, kad šiuose lapuose yra skruzdėlėms nepatinkančių junginių, kurie padeda joms laikytis atokiau nuo Alocasia augalų. Be to, Alocasia augalams reikia drėgno ir drėgno klimato, todėl daugumai skruzdžių rūšių sunku išgyventi.

Ar alokazijos augalams reikia didelės drėgmės?

Taip, alokazijos augalams reikia didelės drėgmės. Jiems patinka didesnė nei 50% santykinė oro drėgmė, o 70-90% yra ideali jų sveikatai ir augimui. Šie tropiniai augalai blogai pakenčia sausą orą, todėl svarbu reguliariai purkšti lapus arba padėti vazonus ant padėklų su drėgnais akmenukais, kad būtų sukurta drėgnesnė aplinka. Be to, grupuojant alokazijų augalus kartu, galima dar labiau padidinti aplink juos esančią drėgmę. Imdamiesi šių veiksmų, padėsite šiems augalams išlikti laimingiems ir sveikiems.

Ar Alocasia augalams reikia atramos lapams?

Taip, alokazijos augalams reikia atramos lapams. Taip yra daugiausia dėl to, kad lapai yra labai ilgi ir ploni, todėl dažnai gali būti prislėgti savo pačių svorio. Atramos suteikia tvirtesnius stiebus ir stiebus, kad jie laikytųsi vertikaliai, ir neleidžia augalui sunaudoti per daug energijos stipriems stiebams auginti. Jei nėra stipraus kuolo, augalui paremti visada galite naudoti groteles arba samanų stulpus. Geriausia tai daryti prieš augalui užaugant per dideliam, kad būtų užtikrintas jo stabilumas.

Ar alokasija yra geras pasirinkimas patalpų orui valyti?

Taip, alokazija yra geras pasirinkimas patalpų orui valyti. Augalas veiksmingai filtruoja benzeną, formaldehidą ir anglies monoksidą iš užteršto oro. Jis netgi gali padėti sugerti iš oro dulkių ir dūmų daleles. Augalas taip pat padeda palaikyti aukštą drėgmės lygį patalpoje, o tai padeda išvengti alergijos ir astmos simptomų. Be to, alokasija yra įspūdingos išvaizdos ir gali akimirksniu pagyvinti kambarį savo sodriai žalia lapija.

Ar alokazija yra tinkamas kambarinis augalas?

Taip, alokazija, dar vadinama dramblio ausies augalu, tinka auginti patalpose ir puikiai papildo bet kuriuos namus. Jos mėgsta pavėsingas vietas ir yra tolerantiškos įvairioms temperatūroms, todėl puikiai tinka daugeliui patalpų. Jiems taip pat reikia daug drėgmės, todėl jie puikiai tinka vonios kambariuose ar virtuvėse. Alokazijai reikia daug vandens, bet ne tiek daug, kad ji užsistovėtų dirvoje, ir ji apdovanos jus gražia lapija ir ryškiais tamsiais lapais.

Ar alokazija yra tinkamas augalas atriumui?

Taip, alokazija gali būti tinkamas atriumo augalas. Alokazija yra lengvai prižiūrimas augalas, kuris puikiai auga atogrąžų sąlygomis ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Tai puikus kambarinis augalas, nes mėgsta šiltą temperatūrą ir ryškią, netiesioginę šviesą. Jos kompaktiškas augimas puikiai tinka nedideliam atriumui, o dideli, vešlūs lapai bet kokiai aplinkai suteikia įdomią tekstūrą ir ryškią spalvą. Alokazija yra atspari daugeliui kenkėjų ar ligų, o jei jai bus sudarytos tinkamos sąlygos, ji klestės ir džiugins daugelį metų.

Ar alokazija laikoma greitai augančiu augalu?

Ne, alokasija nelaikoma greitai augančiu augalu. Nors alokazija gali subręsti per kelis mėnesius, paprastai ji auga lėtai ir reikalauja daug dėmesio, kad būtų laiminga! Kad alokasijos būtų sveikos ir augtų, joms reikia daug ryškios, netiesioginės šviesos, reguliariai tręšti dirvožemį ir reguliariai laistyti. Be to, alokazijai daugintis ir persodinti reikia šiek tiek daugiau laiko nei kitiems augalams, todėl gali užtrukti, kol ji įsitvirtins naujoje vietoje.

Ar reikia saugoti alokazijas nuo skersvėjų?

Taip, alokasijų augalus reikia saugoti nuo skersvėjų. Dėl skersvėjų alokazijos augalai gali patirti stresą dėl staigių temperatūros svyravimų. Dėl to lapai gali tapti sausi ir trapūs, o stiebai - silpni. Be to, skersvėjis gali daug greičiau išdžiovinti augalo dirvožemį, todėl alokazijos augalus svarbu laikyti atokiau nuo bet kokių šalto oro šaltinių.