Ar lengva dauginti anturius?
Anturius palyginti lengva dauginti, ypač auginiais. Tereikia išsirinkti sveiką stiebą ir nupjauti jį maždaug 3 cm žemiau mazgo. Mazge yra hormonų, reikalingų šaknims sukurti. Įdėkite auginį į vazoną, pripildytą gerai drenuotos žemės, palaikykite drėgmę ir šiltoje vietoje, ir per mėnesį jis turėtų išleisti šaknis. Yra ir kitų anturių dauginimo būdų, pavyzdžiui, dalijimas. Tai reiškia, kad reikia padalyti dideles augalo kekes ir tolygiai persodinti.
Ar anturiumai yra geri augalai terariumams?
Taip, anturiumai yra geri augalai terariumams, nes juos lengva prižiūrėti ir jie gerai laikosi drėgmės, kurią užtikrina sandariai uždaryta stiklinė aplinka. Tinkamai parinkus dirvožemį, vandenį ir apšvietimą, anturiumai terariumuose yra stebėtinai atsparūs ir reikalauja minimalios priežiūros. Dėl vešlios lapijos ir ryškiaspalvių žiedų anturiumai yra idealus pasirinkimas terariumams, nes jie suteiks erdvei unikalų ir estetiškai patrauklų elementą.
Ar anturiumai gali būti auginami kaip gyvatvorių augalai?
Taip, anturius galima auginti kaip gyvatvorių augalus. Jie turi daug vešlios lapijos, todėl yra estetiški. Jiems nereikia daug priežiūros, juos retai reikia genėti ar karpyti. Be to, jos labai atsparios ir yra puikus mažai priežiūros reikalaujantis variantas gyvam barjerui aplink namus sukurti. Dar geriau, kad anturiai yra itin patrauklūs ir būna įvairių spalvų - nuo baltos ir rožinės iki raudonos ir tamsiai žalios. Jie tikrai pagyvins lauko erdvę ir suteiks gyvumo bet kuriam sodui.
Ar galima auginti anturijus terariume?
Taip, anturius galima auginti terariume. Tai puikus būdas sukurti miniatiūrinę, atogrąžų įkvėptą aplinką, kurioje atsiskleistų egzotiški augalo lapai. Jiems nereikės tiek daug priežiūros, kiek įprastiems kambariniams augalams, ir jie puikiai augs terariume, jei tik jame bus palaikoma pakankamai drėgmė. Auginant anturijus terariume, svarbu užtikrinti, kad jis nebūtų per daug drėgnas, nes anturijai nepakenčia permirkusio dirvožemio. Be to, geriausia terariumą statyti netoli lango, kad augalas būtų pakankamai apšviestas, bet kartu apsaugotas nuo tiesioginių, stiprių saulės spindulių. Taip pat galima naudoti reguliuojamą LED lempą. Be to, naudodami vazonų mišinį, įsitikinkite, kad jis yra vėdinamas ir jame nėra šiukšlių.
Ar anturiumams reikia didelės drėgmės?
Taip, anturiumams reikia didelės drėgmės, kad jie gerai augtų. Tai atogrąžų augalai, kilę iš Pietų ir Centrinės Amerikos vietovių, kuriose vyrauja džiungles primenanti drėgmė. Norėdami tai kuo geriau atkartoti savo namuose, galite perkelti savo anturiumą į drėgną vietą, pavyzdžiui, virtuvę ar vonios kambarį, arba padidinti jo aplinkos drėgnumą reguliariai drėkindami arba naudodami drėkintuvą. Be to, kelis augalus sugrupavus kartu, galima padidinti aplink juos esančią drėgmę.
Ar sudėtinga auginti anturius iš sėklų?
Taip, auginti anturiumus iš sėklų gali būti sudėtinga. Sėklos yra labai mažos ir jas išgauti nėra lengva užduotis, nes dažnai jas reikia išimti iš jau žydinčių augalų. Be to, anturiumams reikia tinkamos priežiūros ir aplinkos sąlygų, o jas palaikyti gali būti sudėtinga. Todėl dauginti anturius iš sėklų dažnai būna daug sunkiau nei iš auginių.
Ar būtina kasmet persodinti anturius?
Ne, kasmet persodinti anturiumų nebūtina. Nors retkarčiais anturiumus naudinga persodinti, kad augalas gautų šviežio dirvožemio ir daugiau vietos augti, anturiumų nereikia persodinti kasmet. Anturiumų augimo greitis ir šaknų sistema auga lėtai, todėl jie gali būti persodinami kelerius metus. Jei anturiumo šaknys yra perpildytos ir gumbuotos, tai gali reikšti, kad augalas yra per daug įsišaknijęs ir jį reikėtų persodinti.
Ar galima auginti anturius kaip kambarinį augalą?
Taip, anturius galima auginti kaip kambarinį augalą. Anturiumus lengva prižiūrėti ir jie gali suteikti įdomių spalvų patalpoms. Laikykite juos šviesioje, netiesioginėje šviesoje ir leiskite dirvožemiui išdžiūti tarp laistymų. Kad dirvožemis geriau išlaikytų drėgmę, į vazonų mišinį įmaišykite durpių samanų arba komposto. Venkite permirkusios dirvos, kuri gali sukelti šaknų puvinį. Reguliarus lapų drėkinimas taip pat padės užtikrinti anturiumams reikalingą drėgmę.
Ar galima auginti anturius šiltnamyje?
Taip, anturius galima auginti šiltnamyje. Anturijams reikia daug drėgmės ir šilumos, o abi šias savybes gali užtikrinti šiltas, drėgmės turtingas oras šiltnamyje. Juos reikėtų sodinti į vazonų mišinį su geru drenažu ir laikyti ryškioje netiesioginėje šviesoje. Augalus reguliariai laistykite, o vazonų mišinį laikykite drėgną, bet ne permirkusį, nes anturiumai labai jautrūs perlaistymui. Be to, norint užtikrinti optimalų augimą, rekomenduojama kartą per mėnesį papildyti augalus subalansuotomis trąšomis.
Ar galima auginti anturius hidroponinėje sistemoje?
Taip, anturius galima auginti hidroponinėje sistemoje. Auginant hidroponiškai, anturiai lengviau pasisavina vandenį, maistingąsias medžiagas ir deguonį, todėl augalai tampa stipresni ir sveikesni. Norint juos tinkamai auginti hidroponinėje sistemoje, šaknys turėtų būti pakabinamos į maistingųjų medžiagų turtingą vandens tirpalą, o temperatūra turėtų būti 18-29 °C. Be to, anturiai turėtų būti auginami filtruotoje šviesoje, juos reikia reguliariai genėti ir stebėti. Kruopščiai prižiūrint ir taikant pritaikytus auginimo būdus, anturius galima sėkmingai auginti hidroponinėje sistemoje.
Ar anturius reikėtų auginti patalpoje, ar lauke?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų vietovės klimato. Apskritai, anturiai mėgsta šiltą ir drėgną orą, todėl, jei gyvenate šilto klimato zonoje, šį augalą paprastai geriausia auginti lauke. Jei gyvenate šaltesniame klimate, geriausias pasirinkimas paprastai yra patalpa. Ideali anturijų temperatūra turėtų būti 16-32 °C (60-90 °F). Geriau juos sodinti vazonuose, o ne lauke sode, nes jie nepakenčia žemesnės temperatūros, o per šalčius juos galima perkelti į patalpą. Kad gerai augtų patalpoje, joms reikia duoti ryškios, netiesioginės šviesos ir nuolatinės drėgmės.