Ar begonijos atsparios šalčiui?
Begonijos paprastai nėra labai atsparūs šalčiui augalai. Nors jos gali pakęsti šiek tiek žemesnę nei užšalimo ribą, jos nepakenčia ilgalaikio šalčio ar ilgesnių šalnų. Jei gyvenate regione, kuriame žiemos būna šaltos, geriausia elgtis su begonijomis kaip su vienmetėmis ir persodinti jas pavasarį ir vasarą.
Ar begonijos yra invazinės?
Ne, begonijos nėra invazinės. Begonijos priskiriamos švelnių daugiamečių augalų grupei ir išlieka toje pačioje vietoje ištisus metus. Nors esant palankioms augimo sąlygoms jos gali plisti, jos nelaikomos invazine rūšimi, nes negali sudaryti didelių kolonijų, galinčių išstumti vietinę augmeniją. Begonijas reikia nuolat ir dažnai prižiūrėti, nes jos nepakenčia stipraus genėjimo, sausros, didelio karščio ar šalčio.
Ar galima auginti begonijas iš sėklų?
Taip, begonijas galima auginti iš sėklų. Jas lengva sėti ir galima pradėti auginti patalpoje arba lauke. Begonijų sėklas rekomenduojama pradėti auginti patalpoje, nes joms sudygti ir augti reikia laiko. Begonijoms sudygti reikia šviesos, todėl nepamirškite sėklas sėti negiliai ir neužpilti jų žemėmis. Be to, reguliariai laistykite dirvą, kad ji neišdžiūtų, ir būtinai naudokite nederlingą sėklų mišinį, kad sėklos sudygtų optimaliai.
Ar begonijas galima auginti patalpoje?
Taip, begonijas galima auginti patalpoje, šviesioje, saulėtoje vietoje. Begonijos geriausiai auga 60-70F temperatūroje, o sveikam augimui reikia daug drėgmės, todėl labai svarbu nuolat laistyti. Joms labiau patinka netiesioginė šviesa, todėl jas reikėtų statyti tokioje vietoje, kur jos gautų netiesioginių saulės spindulių iš lango arba dirbtinio apšvietimo, kuris kiekvieną dieną trunka apie 12-14 valandų. Begonijas taip pat reikėtų tręšti kambarinių augalų trąšomis kartą per 2 savaites ir prižiūrėti jų dirvožemį, kad būtų užtikrintas tinkamas drenažas.
Ar begonijas galima dauginti stiebo auginiais?
Taip, begonijas galima dauginti stiebo auginiais. Tam žirklėmis arba aštriu peiliu nupjaukite stiebą tiesiai po mazgu - tai yra ta stiebo vieta, kurioje auga lapai. Įsitikinkite, kad ant kiekvieno pjūvio liko bent du lapai ir keli centimetrai stiebo virš kiekvieno mazgo. Turėdami auginius, pašalinkite apatinius lapus ir įmerkite nupjautus galus į įsišaknijimo hormoną, kad paskatintumėte šaknų augimą. Tada įdėkite auginį į drėgnas durpių samanas ir uždenkite vazoną skaidriu plastikiniu maišeliu. Laikykite vazonėlį šviesioje netiesioginėje šviesoje ir pasirūpinkite, kad jis būtų drėgnas, retkarčiais jį apipurkškite. Po kelių savaičių turėtumėte pastebėti, kad pradeda formuotis šaknys. Kai šaknys išaugs, augalą galėsite perkelti į vazoną su nuolatiniais namais.
Ar begonijos žydi ištisus metus?
Ne, begonijų gėlės nėra daugiametės, t. y. jos žydi ne visus metus. Begonijų augalai mėgsta drėgną klimatą, kuriame žiemą būna švelni, o vasarą - šilta, todėl kai kuriose klimato zonose, kuriose vyrauja ekstremalios temperatūros, jos gali nežydėti. Jos puikiai tinka auginti patalpose, kurių klimatas per šaltas, kad žydėtų lauko augalai. Priklausomai nuo veislės, paprastai žydi nuo pavasario iki vasaros pabaigos arba ankstyvo rudens.
Ar begonijos turi stiprų kvapą?
Ne, begonijos neturi stipraus kvapo. Jų kvapas yra silpnas, švelnus, ne itin stiprus ar pastebimas, ypač palyginti su kitomis gėlėmis, tokiomis kaip rožės ar jazminai. Begonijos visų pirma žinomos dėl savo spalvų, tekstūros ir dydžių įvairovės, o ne dėl kvapo.
Ar begonijas reikia mulčiuoti?
Taip, norint, kad begonijos augtų sveikai, jas reikia mulčiuoti. Mulčiavimas padeda palaikyti vėsią ir drėgną dirvą, kuri reikalinga begonijoms vešėti. Jis taip pat padeda slopinti piktžoles ir išvengti dirvos erozijos. Geriausių rezultatų pasieksite naudodami organinį mulčią, pavyzdžiui, susmulkintą žievę, šiaudus arba pušų spyglius. Įsitikinkite, kad mulčias paskleistas storu 2-3 cm sluoksniu aplink augalus, bet ne tiesiai ant jų. Taip sukursite palankią aplinką savo begonijoms, kad jos galėtų gražiai žydėti visą sezoną.
Ar begonija yra geras augalas pavėsingame sode?
Taip, begonija iš tiesų yra puikus augalas pavėsingame sode. Jos ryškūs, ryškiaspalviai žiedai suteiks šiai vietai šiek tiek ryškumo, o jos lengva priežiūra reiškia, kad jums nereikės rūpintis priežiūra. Dėl negilių šaknų ir krūminio augalo jis puikiai tinka sodui suteikti tekstūros ir įdomumo. Švelniais lapais ir ryškiais žiedais pasižyminčios begonijos puikiai tinka netikėtoms spalvoms pavėsingame sode suteikti.
Ar reikia reguliariai karpyti begonijų galvutes?
Taip, norint palaikyti vešlų žydėjimą ir skatinti sveikų augalų sveikatą, begonijoms reikia reguliariai nuleisti galvas. Nužydėjusius žiedus ir lapus galima nupjauti žirklėmis arba suspaudžiant stiebus tarp pirštų. Tai padeda skatinti naujus žiedus ir užtikrina, kad begonijos išliktų sveikos ir gyvybingos. Nors pats veiksmas yra paprastas, svarbu reguliariai ir nuosekliai nukarpyti galveles, kad jūsų begonija atrodytų kuo geriau.