Ar stambialapis fikusas gali daugintis iš stiebo auginių?
Taip, stambialapį fikusą galima dauginti iš stiebo auginių. Tam nuo motininio augalo nupjaukite sveiką ir subrendusį stiebą, nuo apatinio stiebo trečdalio pašalinkite lapus ir įdėkite auginį į vazoną su gerai drenuojančiu mišiniu. Vazonėlį reikėtų laikyti šiltoje ir šviesioje vietoje, o reguliarus purškimas padės augalui suformuoti šaknis ir įsitvirtinti. Tinkamai prižiūrint, pjūvis ilgainiui gali užaugti į visavertį kaučiukmedžio augalą.
Ar galite auginti stambialapį fikusą hidroponinėje sistemoje?
Taip, stambialapis fikusas yra puikus pasirinkimas hidroponinėms sistemoms. Jie pasižymi ilgaamžiškumu, dideliu augimo greičiu ir yra itin atsparūs kenkėjams. Dėl lapuose sukauptų maistinių medžiagų atsargų kaučiukiniai augalai yra gana ištvermingi ir gali būti auginami tiek dirvožemio, tiek vandens sistemose. Vandens hidroponinės sistemos idealiai tinka auginti kaučiukinius augalus, nes jie sparčiai auga ir, kad išgyventų, jiems reikia dažnos priežiūros. Dėl to, kad juos reikia laistyti kasdien, jie yra idealūs hidroponiniai augalai.
Ar galima išmokyti stambialapį fikusą augti tam tikros formos?
Taip, stambialapį fikusą galima išmokyti augti tam tikros formos. Šis procesas žinomas kaip topiarimas ir dažnai naudojamas augalui genėti į tam tikras formas, pavyzdžiui, apskritimus, kubus ir kitas geometrines figūras. Topiariumas atliekamas kruopščiai genint augalo lapus ir šakas ir formuojant jas į norimas formas. Svarbu nepamiršti augalui suteikti pakankamai saulės šviesos ir vandens, nes nepakankamas jų kiekis gali trukdyti augalui augti ir jis negalės laikytis norimos formos.
Ar dažnai reikia persodinti stambialapį fikusą?
Stambialapį fikusą paprastai nereikia dažnai persodinti, nes jie mėgsta būti šiek tiek įsišakniję vazone. Optimalus laikas guminuką persodinti kas 2-3 metus pavasarį, kai augalas aktyviai auga. Būtinai pasirinkite 1-2 coliais didesnį vazoną nei dabartinis ir naudokite gerai drenuojantį vazonų mišinį. Niekada nesodinkite guminukų į per didelį vazoną, nes dėl to gali užsistovėti vanduo, o tai gali sukelti šaknų puvinį.
Ar stambialapis fikusas yra žydintis augalas?
Ne, stambialapis fikusas (Ficus elastica) nėra žydintis augalas. Tai atogrąžų ir (arba) pusiau tropinė figų rūšis, priklausanti Moraceae šeimai, kurią sudaro apie 850 medžių ir krūmų rūšių. Kaučiukmedis yra didelis visžalis medis, kilęs iš Pietų ir Pietryčių Azijos, laukinėje gamtoje jis gali užaugti iki daugiau kaip 100 pėdų aukščio. Jo lapai yra dideli, ovalūs, odiški, dažnai tamsiai žali su šviesesnėmis dėmėmis, todėl kartais jis vadinamas "lapine dramblio ausimi".
Ar stambialapis fikusas yra geras oro valytuvas?
Taip, stambialapis fikusas yra puikus oro valytuvas! Stambialapis fikusas yra fikusų rūšis, kilusi iš Pietryčių Azijos, ir yra puikus kambarinis augalas, gerinantis patalpų oro kokybę. Jis puikiai šalina iš oro teršalus, ypač formaldehidą ir benzeną, ir padeda pašalinti iš oro bakterijas bei kitas medžiagas, galinčias sukelti alergines reakcijas. Platūs kaučiukinio augalo lapai yra veiksmingas žiedadulkių, dulkių ir kitų alergenų filtras. Štai kodėl kaučiukinis augalas plačiai pripažįstamas kaip idealus namų ar biuro oro valytuvas.
Ar stambialapis fikusas turėtų būti reguliariai purškiamas?
Taip, stambialapį fikusą reikia reguliariai purkšti. Šį, kaip ir kitus kambarinius augalus, naudinga lengvai palaistyti kas septynias-dešimt dienų. Drėkinimas padės reguliuoti drėgmę aplink augalą, taip pat palaikyti švarią ir blizgančią lapiją. Lengvo purškimo turėtų pakakti, kad dirvos paviršius būtų drėgnas, tačiau, atsižvelgiant į klimatą ir augalo dydį, gali prireikti dažnesnio purškimo. Po purškimo lapai neturėtų likti šlapi. Per didelis vandens kiekis gali sukelti šaknų, stiebo ir lapų puvinį.