Ar yra kokių nors specialių kadagių bonsų formavimo būdų?
Taip, yra keletas specialių kadagio bonsai formavimo būdų. Šie metodai apima genėjimą, laidų tiesimą ir defoliaciją. Genėjimas, arba nepageidaujamų šakų genėjimas, atliekamas siekiant išlaikyti augančio bonsai formą. Laidai naudojami norint suteikti bonsai norimą formą, o defoliacija gali būti naudojama siekiant sumažinti lapų dydį ir išgauti geresnį šakojimąsi. Naudojant šiuos metodus bonsai laikui bėgant gali būti formuojami ir tobulinami.
Ar galima kadagių bonsai auginti grupinio sodinimo būdu?
Grupinio sodinimo stilius yra įprastas kadagių bonsais eksponavimo ir auginimo būdas. Šis sodinimo stilius reiškia, kad keli bonsajai sodinami kartu konteineryje, kur kiekvienas medelis turi savo vietą ir yra kruopščiai išdėstytas kitų medelių atžvilgiu. Toks sodinimo būdas bonsai menininkui suteikia nuostabų kelių bonsai augalų eksponavimą ir puikią galimybę vienu metu parodyti bonsajaus kolekciją.
Ar kadagių bonsai augalams reikalingas ramybės periodas?
Taip, kadagių bonsai augalams reikalingas ramybės periodas. Kadagių bonsai augalų ramybės periodas paprastai trunka 2-3 mėnesius, nuo vėlyvo rudens iki ankstyvo pavasario. Tuo metu temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 5 °C, o dirvožemis turėtų būti gana sausas. Šiuo laikotarpiu bonsų nereikia laistyti, juos reikėtų laikyti vėsioje ir tamsioje aplinkoje. Tai leis kadagio bonsai pailsėti ir pasiruošti artėjančiam augimo sezonui.
Ar kadagių bonsai laikomi ilgaamžiais augalais?
Taip, kadagys bonsai laikomas ilgaamžiu augalu. Tai stiprus augalas, kuris, tinkamai prižiūrint ir rūpinantis, gyvuoja dešimtmečius ir net šimtmečius. Šiuos mažus medelius reikia reguliariai genėti, tinkamai laistyti ir prižiūrėti, kad jie išliktų sveiki, ir jie gali gyventi iki 200 metų. Tinkamai prižiūrimi bonsai medeliai dažnai perduodami iš kartos į kartą ir ilgus metus puoselėjami šeimose.
Ar kadagių bonsai tinka auginti patalpoje?
Taip, kadagių bonsai tinka auginti patalpose. Visžaliai spygliuočiai kadagiai yra pripratę prie mažo apšvietimo, todėl puikiai tinka auginti patalpoje. kadagių bonsai paprastai auga vėsesnėje temperatūroje, todėl, laikydami juos prie praviro lango arba verandoje, galite sukurti idealias sąlygas. Kad kadagio bonsai būtų sveiki, juos reikia laistyti kas savaitę arba kas dvi savaites, o tarp laistymų reikia leisti dirvožemiui visiškai išdžiūti.
Ar kadagių bonsai tinka lauko sodams?
Taip, kadagių bonsai tinka lauko sodams, jei laikomasi tam tikrų sąlygų. Juos geriausia statyti vietose, kur gerai cirkuliuoja oras, pageidautina ne vėjuotose vietose, ir jiems reikia kelių valandų tiesioginių saulės spindulių kasdien. Dirva turi būti gerai drenuojama, o per karščius medį reikia dažnai laistyti. kadagių bonsai turi būti apsaugoti nuo ekstremalių temperatūrų - jiems turi būti įrengta pastogė arba konteineriai. Sodininkai taip pat turėtų saugoti medį nuo galimų vėjo pažeidimų - ekstremaliomis sąlygomis jį uždengti arba pastatyti atokiau nuo vėjo.
Ar turėčiau kasmet persodinti kadagio bonsai?
Taip, kadagių bonsai reikėtų persodinti kasmet. Persodinimas yra būtina kadagio bonsai priežiūros dalis, nes taip sudaromos sąlygos naujai įleistų šaknų išsiskleidimui ir medelis gauna daugiau maistinių medžiagų. Šaknys turėtų būti pažeidžiamos kasmet, nes kadagių bonsajai greitai susiglaudžia vazone. Pasirinkite šiek tiek didesnį nei ankstesnis vazoną su drenažo skylutėmis ir naudokite gerai drenuotą dirvožemio mišinį, skirtą specialiai bonzai. Persodindami kadagį į vazoną, atlikite tą pačią procedūrą, kaip ir sodindami pirmą kartą, taip pat išpjaukite visas šaknis, kurios yra susisukusios ar susipynusios aplink vazono kraštus.