Pereiti prie turinio
Ar pavėsyje augantiems augalams reikia saulės šviesos?

Pavėsyje augantiems augalams reikia saulės šviesos, nors jiems jos reikia mažiau nei kitiems augalams. Kiekvieną rytą jiems reikia šiek tiek tiesioginių saulės spindulių, kad jie galėtų tinkamai fotosintetinti ir augti. Be to, netiesioginiai saulės spinduliai visą dieną padeda jiems išlikti sveikiems. Pavėsyje augantiems augalams saulės šviesa bus naudinga, tačiau jei jos bus per daug arba per mažai, jie gali patirti pasekmių. Svarbu atkreipti dėmesį į savo augalų poreikius, kad galėtumėte jiems suteikti tinkamą šviesą optimaliam augimui.

Kaip dažnai laistyti kambarinius augalus?

Kambarinius augalus reikia laistyti, kai dirva išdžiūsta maždaug dviejų 3 centimetrų, paprastai maždaug kartą per savaitę. Naudingas metodas, padedantis nustatyti augalų laistymo poreikį, yra apčiuopti dirvožemį prieš laistymą ir po jo, kad pajustumėte, per kiek laiko jis išdžiūsta. Svarbu nepamiršti, kad kai kuriems augalams reikia mažiau vandens nei kitiems, todėl geriausia ištirti konkrečius atskirų augalų poreikius. Taip pat, jei jūsų namuose labai sausa, gali tekti laistyti dažniau, nes drėgmės trūkumas gali kelti augalams stresą ir sukelti tokių problemų kaip rudi lapai ir sudžiūvę stiebai.

Ar įmanoma auginti daržą mažoje erdvėje?

Taip, daržą galima auginti ir mažoje erdvėje. Daržininkystė mažoje erdvėje gali būti paprasta - auginti kelis augalus vazonuose ir pakeliamose lysvėse arba sudėtinga - vertikaliai ant sienos, turėklų ar tvoros išdėlioti vazonus, pakabinamus maišelius ir kabančius krepšius. Nepriklausomai nuo to, kokio dydžio erdvę naudojate, kai kurie paprasti metodai, pavyzdžiui, papildomas sodinimas, organinės trąšos ir vandens tausojimas, gali padėti kuo geriau išnaudoti nedidelį daržą.