Pereiti prie turinio
Ar lantanos yra savaiminės sėjos augalai?

Taip, lantanos yra savaime užsiauginantys augalai. Tai reiškia, kad kai jos žydi ir subrandina sėklas, šios sėklos gali įsišaknyti ir sudygti į naujus augalus. Lantanos greitai atsinaujina, todėl po sėkmingo žydėjimo vasarą pavasarį galite tikėtis gausybės naujų daigų. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šie augalai gali būti gana invaziniai, todėl reikia saugoti, kad jie per daug neišplistų. Geriausias būdas kontroliuoti plitimą - nuskinti žiedus prieš jiems išbarstant sėklas.

Ar lantanas galima auginti kaip gyvatvorę?

Taip, lantanas galima auginti kaip gyvatvorę. Kadangi lantanos yra augalinės, subrendusios jos suformuoja storą ir tankią gyvatvorę, todėl puikiai tinka gyvatvorėms. Lantanas sodinkite gerai drenuojamoje, daug maistingųjų medžiagų turinčioje dirvoje ir saulėtoje vietoje. Be to, reguliarus genėjimas padės išlaikyti gyvatvorės formą ir gyvybingumą. Visžaliai lapai taip pat padeda užtikrinti patrauklumą ištisus metus. Tačiau kai kuriose vietovėse lantanos laikomos invazinėmis, todėl prieš sodindami pasiteiraukite vietinio kooperatyvo plėtros centro ir sužinokite naujausią informaciją.

Ar galima lantanas auginti patalpoje?

Taip, lantanas galima auginti patalpoje, tačiau jos neauga taip gerai, kaip auginamos lauke. Dirbtinis apšvietimas tinka lantanoms auginti patalpose, tačiau, norint pasiekti geriausių rezultatų, jas reikia laikyti ryškioje šviesoje bent 4-6 valandas per dieną. Be to, būtinai laikykite augalus šiltoje patalpoje ir pasirūpinkite, kad jie būtų tinkamai laistomi. Šiek tiek pasistengus, lantanas galima auginti kambaryje ir net išauginti keletą žiedų.

Ar lantanos gali būti naudojamos drugelių soduose?

Taip, lantanas galima naudoti drugelių soduose. Lantanos ne tik suteikia sodui spalvingumo, bet ir yra svarbus nektaro šaltinis drugeliams ir kitiems apdulkintojams. Pasodinę įvairių lantanų veislių, galėsite užtikrinti pastovų maisto šaltinį drugeliams visą sezoną. Lantanos būna įvairių formų, dydžių ir spalvų, joms reikia minimalios priežiūros. Saulėtoje vietoje pasodinę keletą šių tvirtų, sausrai atsparių augalų galite sukurti nuostabų ir naudingą drugelių sodą.

Ar galima lantanas naudoti konteineriniuose soduose?

Taip, lantanas galima auginti konteineriniuose soduose! Dėl ryškių spalvų ir lengvos prigimties jos puikiai tinka naudoti kaip spalvingi centriniai konteinerinio sodo taškai. Jos mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir joms reikia daug saulės, todėl pasirūpinkite, kad vazone būtų geras drenažas ir pilna saulė. Jos taip pat gali pakęsti trumpalaikes sausras, jei tik dirva išlieka pakankamai drėgna. Dėl ilgo žydėjimo sezono ir įvairių spalvų jos puikiai papildo bet kurį konteinerinį sodą.

Ar stipriai kvepia lantanos?

Ne, lantanos neturi stipraus kvapo. Paprastai žiedai apibūdinami kaip lengvo, saldaus kvapo, kuris labiausiai juntamas užuodus kvapą iš arti. Lantanos taip pat vilioja drugelius ir kolibrius, kurie gali labiau nei žmogus įvertinti švelnų kvapą.

Ar lantanos turi skirtingų spalvų variantų?

Taip, lantanos būna įvairių spalvų. Žiedai gali būti nuo raudonų ir violetinių iki baltų ir rožinių. Jų centrai taip pat gali būti skirtingų spalvų, kai kurių jų centrai gali būti geltoni, balti arba oranžiniai. Šios gėlės taip pat skiriasi ir spalvų kiekiu - nuo vienspalvių ar dvispalvių veislių iki veislių su kelių spalvų mišiniu. Lantanos taip pat yra vieni iš labiausiai sausrai atsparių augalų, todėl puikiai tinka sausoms vietoms.

Ar lantana yra daugiametis augalas?

Taip, lantana yra daugiametis augalas. Ji užauga nuo vieno iki trijų pėdų aukščio ir garsėja ryškiais ir kvapniais geltonais, oranžiniais, rožiniais ir baltais žiedais. Lantana yra atspari sausrai ir paprastai žydi nuo vasaros vidurio iki rudens. Ji gali pakęsti dalinį pavėsį, tačiau, kad žydėtų ir augtų gražiausia lapija, mieliau renkasi saulę. Dėl savo atsparumo lantanos puikiai tinka kraštovaizdžio apvadams, kiemo konteineriams ir pakabinamiems krepšeliams.

Ar lantana laikoma invazine rūšimi?

Taip, daugelyje pasaulio šalių lantanos laikomos invazine rūšimi. Ji yra kilusi iš tropinių Amerikos regionų, tačiau kaip dekoratyvinis augalas buvo įvežta į daugelį kitų vietovių. Šiose naujose teritorijose Lantana gali lengvai išplisti ir išstumti vietinę augmeniją, todėl mažėja rūšių įvairovė. Kai kuriose šalyse ji net įtraukta į kenksmingų piktžolių sąrašą. Augalas ne tik daro poveikį vietinėms rūšims, bet ir gamina toksiną, kuris gali pakenkti gyvuliams ir sukelti odos sudirginimą žmonėms. Todėl, siekiant apsaugoti vietines ekosistemas, svarbu imtis priemonių lantanai šalinti ir kontroliuoti.