Ar apelsinmedžiai žydi tam tikru metų laiku?
Apelsinmedžiai paprastai žydi žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, priklausomai nuo klimato ir regiono, kuriame jie auga. Dauguma apelsinmedžių veislių yra gana jautrios žemai temperatūrai ir paprastai pradeda žydėti praėjus šalnų pavojui. Apelsinmedžio žiedai yra balti ir paprastai gana kvapnūs. Po žydėjimo žiedai virsta mažais žaliais vaisiais, kurie sunoksta nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens, priklausomai nuo medžio veislės.
Ar galima apelsinmedį auginti patalpoje?
Taip, apelsinmedį galima auginti patalpoje, jei yra pakankamai vietos ir šviesos. Optimaliam augimui patalpoje reikia saulėtos vietos ir 60-85 laipsnių temperatūros. Apelsinmedį reikės sodinti į didelį vazoną su drenažu ir drėgnu dirvožemiu. Kad medelis būtų sveikas ir duotų vaisių, jį taip pat reikės genėti ir tręšti. Tinkamos sąlygos ir kantrybė padės kambariniam apelsinmedžiui tapti derlinga bet kurių namų puošmena.
Ar galima apelsinmedžius auginti iš sėklų, ar skiepyti?
Taip, apelsinmedžius galima auginti iš sėklų arba skiepyti. Apelsinmedžių auginimas iš sėklų yra ilgas procesas, nes gali prireikti iki 8 metų, kol iš sėklų išauga vaismedis, todėl paprastai nerekomenduojamas. Namų sodininkai ir ūkininkai dažniau renkasi skiepijimo būdą, nes taip per trumpesnį laiką gaunami stabilesni ir geresni rezultatai. Paprastai skiepijama anksti pavasarį, praėjus bet kokiam šalnų pavojui, paėmus esamą apelsinmedžio šakelę ar šakelę ir pritvirtinus pumpurą prie tinkamo poskiepio.
Ar galima apelsinmedžius auginti konteineriuose?
Taip, apelsinmedžius galima auginti konteineriuose. Apelsinmedžiai tinka auginti konteineriuose, nes jie labai gerai pakenčia lengvą genėjimą ir lengvai išlaiko nedidelį dydį. Augindami citrusinius vaismedžius konteineriuose, pasirinkite didelį 12-20 cm skersmens vazoną, naudokite šviežią dirvožemį ir gerai drenuojamą vazoną su drenažo skyle. Pasirūpinkite, kad augalas gautų daug saulės, reguliariai laistykite ir kas kelias savaites tręškite citrusinių vaisių trąšomis. Tinkamai prižiūrimas apelsinmedis gali puikiai augti konteineryje ir duoti skanių apelsinų.
Ar apelsinmedžiai gali augti tam tikromis dirvožemio sąlygomis?
Taip, apelsinmedžiai gali augti tam tikromis dirvožemio sąlygomis. Citrusmedžiai mėgsta šiek tiek rūgščią ir labai gerai drenuojamą dirvą, nes užsistovėjęs vanduo gali lengvai sukelti šaknų puvimą. Be to, kad augalai optimaliai augtų, dirvožemyje turi būti pakankamai maistingųjų medžiagų ir organinių medžiagų. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, sodindami naują medį, geriausia dirvožemį papildyti organinėmis medžiagomis.
Ar apelsinmedžiai gerai auga šalia kitų vaismedžių?
Apelsinmedžiai tikrai gali gerai augti šalia kitų vaismedžių. Jei tik kiti medžiai yra pakankamai nutolę vienas nuo kito ir turi pakankamai vietos, kad gautų vidutinį saulės apšvietimą ir tinkamą oro srautą. Tai padės išvengti ligų plitimo ir nepageidaujamų kenkėjų antplūdžio. Be to, tinkamas atstumas tarp medžių gali padėti išvengti kiekvieno medžio šaknų konkurencijos dėl dirvožemyje esančių maistinių medžiagų ir kitų išteklių. Siekiant užtikrinti optimalų medžių augimą, reikėtų atsižvelgti į gerą dirvožemio drenažą, drėgmės lygį, tinkamą tręšimą ir aplinkinių medžių rūšį.
Ar apelsinmedis kasmet duoda vaisių?
Taip, apelsinmedis gali duoti vaisių kiekvienais metais, jei jam sudaromos tinkamos sąlygos ir priežiūra. Apelsinmedžiams reikia tinkamos saulės, trąšų, vandens ir genėjimo, kad užaugintų geriausius vaisius. Be to, daugiausia vaisių jie dažniausiai užaugina šiltuoju metų laiku, todėl jei medis auga vietovėje, kurioje žiema šalta, jis gali neužauginti tiek vaisių, kiek jų užaugintų, jei visus metus augtų švelnaus klimato vietovėje.
Ar skiriasi saldžiųjų ir karčiųjų apelsinų medžiai?
Taip, saldieji ir kartieji apelsinmedžiai skiriasi. Saldieji apelsinmedžiai yra labiausiai paplitusi apelsinmedžių rūšis, auginanti saldžius apelsininius vaisius. Kartieji apelsinmedžiai arba rūgštieji apelsinmedžiai išaugina vaisius, kurie techniškai yra valgomi, bet dažnai yra per kartūs, kad jais būtų galima mėgautis. Šie rūgštūs apelsinai dažniausiai naudojami marmeladui ir kitiems prieskoniams gaminti. Karčiųjų apelsinų lapai taip pat yra aromatingesni nei saldžiųjų apelsinų lapai.