Pereiti prie turinio
Ar vėdrynai atsparūs elniams?

Ne, ranunculus gėlės nėra atsparios elniams. Tiesą sakant, elniai mėgsta jas ėsti ir gali greitai suniokoti ranunculus. Jei elniai gali patekti į sodą, vietoj jų reikėtų sodinti kitas gėles, pavyzdžiui, lubinus, šventagaršves, ežiuoles ir topinambus. Be to, elnius atbaidančius purškalus galima naudoti tam, kad elniai nepatektų į plotus, esančius šalia ranunculus augalų.

Ar vėdrynai atsparūs sausrai?

Ranunculus gėlės yra šiek tiek atsparios sausrai, tačiau geriausiai joms sekasi drėgnoje dirvoje. Jos gali ištverti trumpus sausros laikotarpius, tačiau dėl ilgesnių laikotarpių gali patirti stresą ir nuvysti. Pasodintos į gerai drenuotą dirvą, jų šaknys turėtų gauti reikiamos drėgmės, bet kartu ištverti sausringus laikotarpius. Norint užtikrinti jų sveikatą, geriausia palaikyti nedidelę dirvos drėgmę, o karštu, sausu ar vėjuotu oru papildomai laistyti.

Ar ranunkulų žiedai traukia bites ir kitus apdulkintojus?

Ranunculus gėlės yra populiarus sodininkų ir apdulkintojų pasirinkimas. Jų ryškūs žiedlapiai, dažniausiai geltoni, rožiniai ir oranžiniai, labai patrauklūs bitėms ir kitiems apdulkintojams. Tai reiškia, kad jei kieme ar sode auginate šių gėlių, tikėtina, kad aplink jus gausiai dūzgia vietinės bitės. Taip pat šie spalvingi žiedai pritrauks kolibrų, drugelių ir kitų naudingų vabzdžių, padedančių kurti įvairią ir sveiką aplinką.

Ar ranunculus žiedai kvepia?

Taip, ranunculus žiedai yra malonaus ir švelnaus kvapo. Daugumos rūšių žiedai yra dvilyčiai arba pusiau dvilyčiai, kurių kiekvienas turi nuo penkių iki dešimties žiedlapių. Žiedai kvepia saldžiai ir švelniai, su citrusinių vaisių ir saldžiųjų dobilų natomis. Dar malonesnis kvapas gali būti, kai augalai pasodinti masiškai ir juos vis dar galima aptikti už kelių metrų nuo žiedų. Dėl savo silpno pobūdžio kvapas nėra pernelyg stiprus, tačiau ranunculus žiedų aromatas gali būti žavinga bet kurio sodo puošmena.

Ar galima auginti vėdrynus kambaryje?

Taip, ranunculus galima auginti patalpose! Ranunculus yra nuostabiai subtilios žiemos ir pavasario gėlės, kurios, tinkamai prižiūrint, gali augti patalpose. Joms reikia daug vandens ir šviesios vietos su netiesiogine šviesa. Ranunculus taip pat galima šiek tiek patręšti trąšomis, kad žydėtų sveiki ir stiprūs žiedai. Norėdami užtikrinti, kad jūsų ranunkuliai augtų ir žydėtų, laikykite juos 55-75 °F temperatūroje ir nupjaukite nužydėjusius žiedus, kad paskatintumėte naujų žiedų atsiradimą. Tinkamai parinkę auginimo sąlygas, galite tikėtis gyvybingų ranunkulų žiedų savo namuose ištisus metus.

Ar galima dauginti ranunkulų žiedus iš auginių?

Taip, ranunculus galima dauginti iš auginių. Pavasarį, prieš žydint gėlėms, paimkite 4-6 cm ilgio stiebo auginius ir padėkite juos nuolat drėgnoje vietoje. Pradėjus vystytis šaknims ir stipriai įsitvirtinus lapams, auginius galima persodinti į didesnius vazonus ir auginti lauke arba šiltnamyje. Esant pakankamai saulės šviesos ir vandens, padaugintos ranunculus gėlės turėtų pražysti per kelis mėnesius.

Ar vėdrynai yra vienmetis, ar daugiametis augalas?

Priklausomai nuo klimato sąlygų, ranunculus yra ir vienmetis, ir daugiametis augalas. Šaltesnio klimato šalyse ranunculus paprastai sodinami pavasarį ir išsilaiko tik vieną sezoną, o po žiemos šalčių nuvysta. Šiltesnio klimato šalyse šios gėlės yra atsparesnės šalčiui ir gali peržiemoti, t. y. jos sugrįžta kasmet.

Ar vėdrynus reikia auginti iš svogūnėlių, ar iš sėklų?

Atsakymas labai priklauso nuo to, kokio tipo ranunculus norite auginti. Jei norite auginti populiariausią ir lengviausiai auginamą ranunkulų veislę - azijinį ranunkulą (Ranunculus asiaticus), geriausia sodinti svogūnėlius. Ši veislė yra puikus pasirinkimas konteineriams, nes nereikalauja daug vietos ir ją galima pradėti auginti iš svogūnėlių su minimalia priežiūra. Kita vertus, jei norite auginti rytietiškąjį ranunculus, juos geriau auginti iš sėklų. Šios veislės yra didesnės ir labiau linkusios į ligas nei r. asiaticus, joms reikia daugiau vietos. Galiausiai geriausia susipažinti su norima auginti ranunculus veisle, kad būtų galima geriau nustatyti geriausią auginimo būdą.