Pereiti prie turinio
Ar saulainės tinka puokštėms?

Helenijų gėlės paprastai nenaudojamos puokštėms dėl jų didelio dydžio ir krūminės formos. Žiedai paprastai džiovinami ir naudojami kituose rankdarbių projektuose arba vaistams. Jei puokštėje norėtumėte naudoti džiovintas helenius, jie būtų unikalus ir akį traukiantis kontrastas su kita puokštės žaluma.

Ar yra skirtingų heleniumų veislių?

Taip, yra įvairių helenų veislių. Helenija - tai margainių šeimos žydintis augalas, dar vadinamas Helenium. Nuo liepos iki spalio mėnesio jis žydi geltonais, raudonais, oranžiniais, bronziniais ir violetiniais žiedais. Yra daugybė helėnijų rūšių; kai kurios populiariausios rūšys yra šios 'Mardi Gras', 'Autumnale', 'Red Rubin', 'Tahoka Daisy' ir 'Kobold'. Kiekviena helenium veislė yra unikali savo spalva, žiedų dydžiu ir žydėjimo laikotarpiu.

Ar saulaines galima auginti kaip skintų gėlių kultūrą?

Taip, heleniumus galima auginti kaip skintų gėlių kultūrą. Tai patrauklios ir gausios gėlės, kurių žiedai panašūs į margučių. Šios gėlės būna įvairių spalvų, pavyzdžiui, geltonos, oranžinės, baltos ir bordo. Tai įspūdingos gėlės su dideliais, į popierių panašiais žiedlapiais. Jas galima auginti nuo visiškos saulės iki dalinio pavėsio, jos mėgsta drėgną dirvožemį ir reguliarų laistymą. Helenijų žiedus galima skinti puokštėms ir kitoms gėlių kompozicijoms, o jų linksmi žiedai gali pagyvinti bet kokius namus ar sodą.

Ar saulainėms reikia stiebų?

Helenijų (Helenium) augalams paprastai nereikia stiebų, nes jie turi gana tvirtus stiebus, kurie lengvai išlaiko savo svorį. Priklausomai nuo augalo dydžio ir auginimo sąlygų, gali būti, kad norint išlaikyti augalą vertikalioje padėtyje, prireiks jį sukapoti. Tačiau, kadangi augalo stiebai yra labai stiprūs ir tvirti, paprastai to daryti nereikia.

Ar saulainės yra geras pasirinkimas erozijos kontrolei?

Taip, heleniumai gali būti geras pasirinkimas erozijos kontrolei. Tai gyvybingas, ekonomiškas, mažai priežiūros reikalaujantis augalas, turintis gilias šaknis, todėl puikiai tinka greitai stabilizuoti dirvožemį ir pagerinti vandens kokybę. Plokščiomis viršūnėmis žydinčios gėlės suteikia priedangą laukiniams gyvūnams, todėl yra populiarus pasirinkimas natūraliose teritorijose. Dėl greito augimo ir didelių, storų lapų augalas puikiai tinka erozijai mažinti šlaituose, pakrantėse ir kitose vietose, kur pageidautini greitai augantys, atsparūs augalai.

Ar saulainės yra atsparios elnių daromai žalai?

Helenija yra daugiametė gėlė, atspari elnių daromai žalai. Jos lapų tekstūra yra plaukuota, todėl elniai jos neapžioja, be to, ji skleidžia stiprų aromatą, nuo kurio dauguma elnių linkę laikytis atokiau. Augalo stiebai taip pat yra gana tvirti ir nesunkiai nulaužiami. Apskritai jis laikomas atspariu elniams, bet ne visiškai apsaugotu nuo jų. Svarbu stebėti augalą, kad įsitikintumėte, jog jis nėra apgraužtas, ir, jei reikia, imtis priemonių jam apsaugoti.

Ar saulaines reikėtų sodinti grupėmis, ar pavieniui?

Helenius reikėtų sodinti grupėmis, nes šios gėlės sode geriausiai atrodo grupėmis. Sodindami grupėmis ne tik atrodysite patraukliau, bet ir suteiksite naudingą priedangą negilioms šaknims. Be to, sodindami didelėmis grupėmis, galėsite pritraukti apdulkintojus, pavyzdžiui, drugelius ir bites, ir sukurti jiems buveinę, kurioje jie galės maitintis nektaro pilnais žiedais. Siekiant geriausio rezultato, siūloma sodinti grupėmis po 3-5 augalus, kad jie atrodytų vešlūs ir pilni.