Pereiti prie turinio
Ar tradeskančių žiedai yra kvapnūs?

Ne, tradeskančių žiedai paprastai nėra kvapnūs. Žiedai yra nedideli, žvaigždės formos, įvairių spalvų, įskaitant violetinę, baltą ir levandų. Žiedai pasižymi ilgalaikiu grožiu, tačiau paprastai nelaikomi kvapniais.

Ar tradeskantės gali būti auginamos kaip kambariniai augalai?

Taip, voratinklinis augalas yra puikus pasirinkimas kambariniam augalui! Spiderwort yra mažas, mažai priežiūros reikalaujantis daugiametis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Jis turi nedideles trijų žiedų kekes, kurios būna įvairių atspalvių: mėlynos, violetinės, rožinės ir baltos. Šis augalas greitai auga ir, jei jam sudaromos tinkamos sąlygos, gali žydėti kelis kartus per metus. Jį galima lengvai auginti kaip kambarinį augalą, naudojant negilius vazonus, šviesią vietą ir drėgną dirvožemį. Tinkamai prižiūrint, voratinklinis augalas mielai suteiks spalvų ir tekstūros bet kokiam kambariui ar biurui.

Ar voratinklinė guboja galėtų būti naudojama kaip sodo kraštovaizdžio augalas?

Taip, voratinklinė guboja gali būti naudojama sode kaip pasienio augalas. Šie ryškūs ir gyvybingi augalai puikiai tinka apvadams, nes gali užaugti iki dviejų pėdų aukščio ir yra piliakalnio formos. Be to, žydint violetiškai mėlyniems žiedams, jie sukuria stulbinamą efektą, kuris pritraukia apdulkintojus ir puošia bet kurį sodą. Be to, voratinklinė guboja yra ištvermingas augalas, toleruojantis įvairias dirvožemio ir apšvietimo sąlygas, todėl puikiai tinka sodo apvadams.

Ar tradeskantės turi kokių nors unikalių augimo modelių?

Voratinkliniai augalai pasižymi unikaliu augimo būdu, vadinamu "voratinkliais", kai iš stiebų, esančių tiesiai virš dirvos linijos, išauga daug mažų, į mažylius panašių augalų. Kai mažyčiai augalai padidėja, jie nukrenta ir patys įsišaknija. Tai padeda motininiam augalui greitai ir lengvai plisti ir daugintis. Be to, voratinkliniai augalai turi smailus lapus su gyslomis, kurių gyslos išsidėsčiusios tarsi tinklelis, o tai yra gana unikalu.

Ar tradeskantėms reikia tam tikro dirvožemio tipo?

Paprastai voratinkliniai augalai geriausiai auga dirvožemyje, kuriame gausu organinių medžiagų ir yra geras drenažas. Idealiai tinka smėlingos dirvos, kurių pH 6-7 ir į kurias pridėta daug komposto ar mėšlo. Spiderwort gali pakęsti prastą dirvožemį, tačiau optimaliai auga minkštesniame, priemolio dirvožemyje, kuriame yra daugiau organinių medžiagų. Svarbu vengti pernelyg drėgnų dirvų, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ar kitas augalo problemas.

Ar tradeskantės greitai plinta?

Taip, voratinkliniai augalai greitai plinta. Jie laikomi šiek tiek invaziniais ir gali greitai užimti tam tikrą teritoriją. Voratinklinio augalo žiedai gali savaime apsidulkinti, todėl susidaro daugiau žiedų ir sėklų, o tai padeda augalui plisti. Voratinklinio augalo šaknys taip pat padeda plisti, nes auga giliau nei įprastų augalų šaknys, todėl gali surinkti maisto medžiagų iš tolimesnių dirvožemio sluoksnių. Be to, voratinklinis augalas plinta šakniastiebiais, t. y. požeminiais stiebais, kurie išleidžia ūglius virš žemės. Dėl visų šių mechanizmų voratinklis yra labai greitai plintantis augalas.

Ar voratinklinė gūžė tinka sodams ant stogo?

Taip, voratinklinė guboja tinka sodams ant stogų, nes yra atspari sausrai ir lengvai prisitaiko prie įvairių dirvožemio tipų. Geriausiai auga daliniame pavėsyje, nereikalauja daug trąšų ir priežiūros, toleruoja žemą temperatūrą. Be to, voratinklis yra mažai priežiūros reikalaujantis žydintis augalas, todėl jis suteiks spalvą ir įdomumą stogo sodui, o tam reikės minimalių pastangų.