Ar vandens lelijos padeda gerinti vandens kokybę?
Taip, vandens lelijos gali būti puiki priemonė vandens kokybei gerinti. Jos padeda sumažinti vandenyje besikaupiančių maistinių medžiagų kiekį, o jų šaknys taip pat veikia kaip filtras. Tai gali padėti sumažinti nuosėdų kiekį vandenyje, taip pat sumažinti dumblių augimą. Vandens lelijos netgi gali padėti pagerinti deguonies kiekį vandenyje, nes jos naudoja dalį turimo anglies dioksido fotosintezei ir taip padeda gaminti deguonį. Visi šie veiksniai ilgainiui gali smarkiai pagerinti vandens kokybę vandens telkinyje.
Ar vandens lelijos tinka mažiems tvenkiniams?
Taip, vandens lelijos labai tinka mažiems tvenkiniams. Jos teikia daugybę privalumų, įskaitant deguonies tiekimą į vandenį, natūralią buveinę žuvims ir estetinį kiemo vandens elemento pagerinimą. Vandeninės lelijos būna įvairių dydžių ir veislių, todėl tikrai rasite tokią, kuri puikiai tiks jūsų mažam tvenkiniui. Be to, jas pasodinus tvenkinyje, joms reikia labai nedaug priežiūros.
Ar vandens lelijos pakenčia sausrą?
Taip, vandens lelijos paprastai yra gana atsparios sausrai. Nors vandens lelijoms reikia drėgno dirvožemio arba negilaus tvenkinio su daug vandens, kad jos žydėtų, tačiau yra žinoma, kad jos puikiai auga ir esant mažai vandens, nes jų šaknys sugeba ištraukti drėgmę iš dirvožemio. Laukinėje gamtoje vandens lelijų galima rasti daug sausesnėse vietose, pavyzdžiui, tvenkiniuose, kurie pripildomi tik su pertraukomis arba dalį metų lieka išdžiūvę. Taigi, nors vandens lelijos mėgsta gausų vandens kiekį, jos vis tiek gali pakęsti sausrą.
Ar gali vandens lelijos augti fontane?
Taip, vandens lelijos gali augti fontane. Tačiau fontane turi būti tinkamas apšvietimas, tinkama vandens cirkuliacija ir sveika šarminė bei aeracinė aplinka. Be to, fontano vandens paviršiuje turi gerai cirkuliuoti vanduo, kad jame neaugtų piktžolės ar uodai. Vandens lelijoms reikia pakankamo gylio, kad galėtų panardinti šaknis, todėl fontanai turėtų būti pakankamai gilūs, o paviršiuje turėtų būti palikta vietos lelijoms vešėti. Įsikūrus vandens lelijoms, jas reikėtų retkarčiais tręšti ir prižiūrėti, kad augtų sveikos.
Ar gali vandens lelijos išgyventi sūraus vandens tvenkiniuose?
Ne, vandens lelijos negali išgyventi sūraus vandens tvenkiniuose. Taip yra todėl, kad vandens lelijos yra gėlavandeniai augalai, prisitaikę išgyventi gėlo vandens telkiniuose, pavyzdžiui, upėse ir tvenkiniuose. Sūrus vanduo šiems augalams yra kur kas atšiauresnė aplinka, nes jame nėra tokių pat maistingųjų medžiagų ar aplinkos, kurioje jie galėtų augti ir klestėti. Todėl į sūraus vandens tvenkinius įveistos vandens lelijos negalės išgyventi tokioje aplinkoje.
Ar vandens lelijos žydi ištisus metus?
Ne, vandens lelijos žydi ne ištisus metus. Akvarelės pirmiausia yra vasaros gėlės, žydinčios nuo vasaros iki ankstyvo rudens. Karštesnio klimato šalyse, priklausomai nuo oro sąlygų, vandens lelijos gali žydėti ištisus metus. Šaltesnio klimato šalyse žiemą vandens lelijos užmiega ir vėl pradeda žydėti šiltuoju metų laiku.
Ar sunku dauginti vandens lelijas?
Vandens lelijų dauginimas yra gana paprastas procesas, kurį galima atlikti sėklomis, šakniastiebiais arba dalijant didesnį augalą. Sudėtingiausias vandens lelijų dauginimo aspektas - sudaryti joms tinkamą aplinką. Šie augalai klesti vandens buveinėse, todėl jie turi būti laikomi stovinčiame vandenyje, daliniame pavėsyje ir pakankamame deguonies kiekyje. Be to, kadangi vandens lelijos plinta greitai ir plačiai, joms gali prireikti papildomos priežiūros, kad būtų tvarkingos, pavyzdžiui, nupjauti nudžiūvusią lapiją. Nors auginti vandens lelijas gali būti nelengva, tinkamai prižiūrint jos užaugins gražią lapiją ir spalvingus žiedus.
Ar galima auginti vandens lelijas patalpoje?
Taip, vandens lelijas galima auginti patalpoje. Akvarelės puikiai auga dideliuose vazonuose, pripildytuose molio granulių ir užpildytuose keliais centimetrais vandens. Svarbu, kad vandens temperatūra būtų apie 72°F, o vanduo būtų tręšiamas kas savaitę. Priklausomai nuo dydžio, vandens lelijos augalas patalpoje gali gyventi iki dvejų metų. Kad vandens lelijos būtų sveikos, fotosintezei vykti būtina šiek tiek saulės šviesos, o trąšos padeda skatinti augimą.