Pereiti prie turinio
Ar našlaitės tinka auginti konteineriuose?

Taip, našlaitės labai tinka auginti konteineriuose. Violų pranašumas prieš daugelį kitų konteineriuose auginamų augalų - patrauklūs smulkūs žiedai ir galimybė žydėti daliniame pavėsyje. Jos gražiai plinta ir pasižymi spalvų įvairove. Be to, našlaitės gali augti beveik bet kokio tipo dirvožemyje, net ir mažiausiuose induose, jei yra reguliariai tręšiami, gauna reikiamą šviesos ir vandens kiekį, ir apskritai yra lengvai prižiūrimi.

Ar galima violas auginti hidroponiniu būdu?

Taip, vilijos gali būti auginamos hidroponiniu būdu. Hidroponika - tai augalų auginimo būdas, kai augalai auginami vandenyje, kuriame gausu maistingųjų medžiagų, be dirvožemio. Kontroliuojant vandens temperatūrą, apšvietimą, pH ir maistinių medžiagų kiekį, hidroponinėje sistemoje gali puikiai augti vilijos. Hidroponinės sistemos idealiai tinka tiems, kurie neturi galimybės naudotis geru dirvožemiu, nes jos užtikrina vandens tiekimą su visomis pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, reikalingomis augalui sveikai augti. Be to, ši sistema padeda taupyti vandenį, nes vanduo išgaruoja minimaliai, o nepanaudotas vanduo gali būti grąžinamas atgal į sistemą.

Ar violas galima auginti pakabinamuose krepšeliuose?

Taip, vijokliai gali būti auginami kabančiuose krepšeliuose. Jos puikiai tinka, nes yra kompaktiškos ir vijoklinės, todėl puikiai tinka pagyvinti verandą, duris ar kiemą. Geriausiai joms tinka vidutinio dydžio vazonai su bent viena drenažo skyle; kad rezultatai būtų geriausi, naudokite kokybišką, greitai drenuojančią žemę ir palaikykite tolygią drėgmę. Stenkitės, kad jos gautų ryškią, netiesioginę šviesą, o vegetacijos metu papildomai tręškite skystomis trąšomis, kad žydėtų violetiniais, geltonais ir baltais žiedais.

Ar violos gali būti naudojamos gėlių kompozicijoms?

Taip, vilijos gali būti naudojamos gėlių kompozicijoms. Dėl spalvingų žiedų ir išskirtinės lapijos jos puikiai tinka puokštei ar puošmenai suteikti unikalią tekstūrą. Violų spalvos varijuoja nuo tamsiai violetinių ir raudonų iki rausvų ir baltų, todėl jomis galima sukurti įvairias kompozicijas. Jų žiedai nedideli, bet kompozicijose išlieka stebėtinai ilgai, todėl jos yra puikus daugelio gėlių dizainerių pasirinkimas.

Ar būna įvairių spalvų violų?

Taip, vilijos būna įvairių spalvų: baltos, violetinės, mėlynos, raudonos, geltonos ir oranžinės. Taip pat galima įsigyti įvairių šių spalvų atspalvių, įvairiaspalvių ir dvispalvių veislių. Kai kuriems sodininkams taip pat pavyksta sukurti savo spalvų variacijas maišant ir kryžminant įvairias rūšis. Be to, kai kurios vilijos yra kvapiosios, todėl tam tikrų spalvų veislės pasižymi intensyvesniu aromatu.

Ar galima auginti našlaites iš sėklų?

Taip, našlaites galima auginti iš sėklų. Nors patogu pirkti sodo centruose ir medelynuose pradinius augalus, tačiau, jei esate kantrūs, auginti vilijas iš sėklų gali būti labai naudinga. Sėklas pradėkite auginti patalpoje, naudodami sėklų pradmenų mišinį lėkštelėse. Padėklus pastatykite ryškiai apšviestoje, šiek tiek vėsioje vietoje, kur temperatūra yra 18-21 °C, ir užtikrinkite, kad dirva būtų nuolat drėgna. Kai daigai išleidžia 4-6 lapelius, juos galima perkelti į lauką, jei tik praeina šalnų pavojus. Šiuo metodu auginamos sveikos ir gerai augančios vilijos, jei joms skiriama šiek tiek dėmesio ir rūpesčio.

Ar našlaitės turėtų būti auginamos vazonuose, ar žemėje?

Tai tikrai priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir pageidavimų. Našlaitės gali augti ir konteineriuose, ir žemėje. Augindami vilijas vazonuose galėsite geriau kontroliuoti aplinką, kurioje jos auga, pavyzdžiui, suteikti atramą aukštesnėms veislėms arba kontroliuoti dirvožemio kokybę ir maistinių medžiagų kiekį. Tačiau jei turite vietos, augindami violas žemėje, galėsite užtikrinti joms daug gryno oro ir lengvą prieigą prie saulės bei vandens. Galiausiai tik jūs patys nuspręsite, kas jūsų vijokliniams augalams tinka geriausiai.

Ar reikia saugoti našlaites nuo šalčio?

Taip, našlaites reikia saugoti nuo šalčio. Jauni augalai ir daigai ypač jautrūs šalčiui, todėl anksti pavasarį juos reikėtų uždengti gaubtais arba vilna, kad šaltis jų nepažeistų. Be to, geriausia pasirinkti tokią vietą, kuri būtų apsaugota nuo stiprių vėjų ir kurioje nebūtų šalnų. Vietovėse, kuriose dažnai užklumpa šalnos, vietoj tiesioginės sėjos į lauką pabandykite sėti vijoklių sėklas po priedanga.