Ar žirniai yra ankštiniai augalai?
Taip, žirniai yra ankštiniai augalai. Ankštiniai augalai - tai augalai, kurie dėl simbiotinių santykių tarp šaknų sistemoje esančių bakterijų rūšies ir paties augalo gali fiksuoti azotą dirvožemyje. Žirnių augalai šaknyse turi specialius gumbus, kurie leidžia jiems absorbuoti azotą iš atmosferos ir paversti jį augimui tinkama forma. Todėl žirniai priskiriami ankštiniams augalams ir dažnai naudojami sėjomainose, siekiant pagerinti maisto medžiagų kiekį dirvožemyje.
Ar yra kokių nors žirnių veislių?
Taip, yra daug žirnių veislių. Pavyzdžiui, angliški žirniai, snieginiai žirniai, žirniai, cukriniai žirniai ir lukštenimo žirniai. Kiekviena iš šių veislių skiriasi ankščių forma ir dydžiu, tekstūra ir žirnių skoniu. Angliški žirniai yra tradiciniai sodo žirniai, o cukriniai žirniai yra saldžiųjų ir snieguolių žirnių hibridas, turintis valgomas ankštis. Snieginiai žirniai turi plonas valgomas ankštis ir žirnius viduje, o cukriniai žirniai turi storesnes ankštis ir gali turėti valgomus arba nevalgomus žirnius viduje. Lukštenti žirniai turi nevalgomas ankštis, kurias prieš vartojimą reikia išimti.
Ar žirniai gali kontroliuoti dirvožemio eroziją?
Taip, žirnių augalai gali padėti kontroliuoti dirvožemio eroziją. Taip yra dėl to, kad jų šaknų sistema labai gerai išvystyta. Augalų šaknys padeda tvirtai sulaikyti dirvožemį ir sumažinti paviršinį nuotėkį. Augalai taip pat padeda absorbuoti stiprių liūčių poveikį, o tai dar labiau sumažina dirvožemio nuostolius. Augalų lapai taip pat gali būti natūralus mulčias, dar labiau padedantis sulaikyti drėgmę ir sumažinti nuotėkį.
Ar gali žirniai augti vertikaliame sode?
Taip, žirnius galima auginti vertikaliame sode. Žirnių augalai dėl savo į vynuoges panašaus augimo būdo turi žemyn nukreiptus ūselius, kurie leidžia jiems laipioti konstrukcijomis, pavyzdžiui, tvoromis ar grotelėmis. Toks sodo įrengimas leidžia lengvai nuimti derlių, efektyviau išnaudoti erdvę ir augalams suteikti daugiau saulės šviesos. Jei vertikalusis sodas turi pakankamai tvirtą konstrukciją, gerą drenažą ir yra gerai apšviestas, žirnių augalai turėtų sėkmingai augti vertikaliajame sode.
Ar žirniai auga iš sėklų, ar iš daigų?
Žirniai auga iš sėklų. Sėklos yra augalų dauginimosi vienetas ir, pasodintos tinkamoje aplinkoje, išaugina naujus žirnių augalus. Sėklų sodinimas yra puikus būdas auginti įvairius žirnių augalus, nes galima sėti įvairių veislių žirnių sėklas. Be to, sėklos dažnai yra pigesnės ir lengviau prieinamos nei daigai, todėl sodininkai turi daugiau galimybių pradėti auginti savo derlių.
Ar žirniams augti reikia grotelių?
Ne, žirniams augti nereikia grotelių. Jie gali augti be jokių atraminių konstrukcijų, nes yra labai ištverminga ir tvirta daržovė. Tačiau grotelių naudojimas gali būti naudingas dėl kelių priežasčių. Jis gali padėti padidinti derlių, nes sumažėja poreikis sukurti erdvę vynmedžiams augti, taip pat sumažėja rankų darbo poreikis, susijęs su augalo palaikymu. Taip pat gali padėti apsaugoti žirnių augalus nuo žvėrių, nes grotelės gali būti barjeras. Be to, grotelės gali suteikti sodui dekoratyvumo ir tapti patraukliu vizualiniu elementu.
Ar žirniai apsidulkina patys?
Žirniai gali apsidulkinti patys, t. y. daugintis be jokios išorinės pagalbos. Tai aseksualaus dauginimosi būdas, kai augalas pagamina žiedadulkės grūdelį, kuriame yra pusė augalo genetinės informacijos, ir įdeda jį į to paties augalo kiaušialąstę. Paprastai taip atsitinka, kai augalas dėl aplinkos streso nebuvo veikiamas kitų apdulkinimo sistemų. Savidulkis apsidulkinimas leidžia augalui sukurti sėklas be kito augalo pagalbos.
Ar šaliname išblukusius žirnių augalų žiedus?
Taip, paprastai iš žirnių augalų naudinga pašalinti išblukusius žiedus. Taip yra todėl, kad energiją, kurią augalas sunaudoja tolesniam žiedų auginimui, geriau išleisti dar geros būklės žiedams. Nepašalinus išblukusių žiedų, augalo turimi ištekliai bus išeikvoti ir nukentės likę žiedai. Be to, išblukę žiedai gali platinti ligas tarp kitų žydinčių žiedų, todėl svarbu pašalinti ir juos.